24. dubna 2021
Kategorie: PR Tipy

Velká nabídka do malé kuchyně: Sencor řešení pro chaty a chalupy

Kohout na víně, muffiny, křehké smažené stripsy a mnoho dalších dobrot si už můžete dopřát i na chalupě. Pomohou vám indukční vařiče, pomalé a tlakové hrnce, horkovzdušné fritézy.

Sluníčko vyhání zimu pryč a to tak, že definitivně. My se těšíme z prvních delší výletů do přírody, na svá oblíbená místa do hor, lesů, k vodě, a taky na chatu, kde vymeteme pavučiny a zahájíme další sezónu. Dny plné zahradničení, natírání, budování, stejně jako lenošení, koupání nebo výletování se zkrátka přiblížily a k nim patří i vydatná chalupářská kuchyně.

Každý máme svá oblíbená jídla, která k pobytu na chatě prostě patří stejně jako společenské události, které se neobejdou bez tradičního borůvkového koláče nebo houbové polévky. K těmto osvědčeným receptům patří i osvědčený způsob přípravy jednotlivých potravin. Rituál zaběhnutých postupů můžeme ale čas od času pozměnit nebo dokonce vylepšit. Přinášíme inspiraci v podobě několika pomocníků, se kterými bude váš pokrm podle rodinného receptu ještě voňavější a pro oko lákavější. Při snadné přípravě se SENCOR pomocníky si přitom budete moci dopřát další kapitolu z rozečtené knížky.

V první řadě je tady nová řada indukčních vařičů s jednou nebo dvěma plotýnkami, které umístíte i na opravdu malé kuchyňské desce. Výhod vaření na indukci je hned několik. Především rychlost vaření ve srovnání s plynem nebo klasickou topnou spirálou. Dále nulové tepelné ztráty a hlavně bezpečnost, což je hledisko, které ve dřevěné chalupě nebo třeba v karavanu oceníme dvojnásob. Indukční vařič se zahřívá pouze působením hrnce nebo pánve samotné, sám žádné teplo nevyvíjí, nemůže tak dojít ke škodě tím, že jej omylem necháme zapnutý.

V ultra tenkém provedení má indukční vařič SENCOR na výšku pouze 4,5 centimetru, dotykové ovládání pomocí slideru, přehledný LED displej a hladký sklokeramický povrch, takže jej po použití pouze jednoduše otřete. Jídlo, které se dostane mimo nádobu, se na hladkém a vlažném povrchu jen tak nepřichytí. Za indukční tenkou dvouplotýnku SENCOR SCP 4501BK zaplatíte 2 999 Kč.

Další kategorií pomocníků jsou hrnce, které pracují zcela samostatně, nepotřebují vařič a nahradí i troubu. Nová generace je zas o krok dále, stačí si jen vybrat mezi pomalým a tlakovým hrncem
Kouzlo pomalého hrnce spočívá v tom, že potraviny pouze vložíte dovnitř, vyberete jeden z osmi programů a posadíte se s knížkou, nebo jdete na procházku. Mezitím se můžete těšit na vydatný oběd, nebo něco sladkého ke kávě. Pomalý hrnec totiž restuje, vaří maso i polévky, dusí, připravuje v páře, umí i rýži, vařit ve vakuu a zvládne vyrobit třeba i jogurt. Snadné, pestré a zdravé. Nejvyšší model pomalého hrnce SENCOR SPR 7200SS stojí 3 999 Kč.

Příznivci rychlého vaření budou mít nepochybně radost z tlakového hrnce, který díky vysoké účinnosti zkrátí dobu přípravy o polovinu. Dokáže připravit pokrm bez jediné kapky přidaného oleje, jídlo je šťavnaté, voňavé, zachová chuť a vůni. S funkcí „keep warm” dokáže udržovat optimální teplotu do doby, kdy se rozhodnete servírovat. Nebudete tak už přizpůsobovat svůj program vaření. Vybírat můžete z deseti chytrých programů. Tlaková nádoba je navíc vybavena systémem s patnácti různými bezpečnostním prvky, takže strach z vaření “pod tlakem” mít opravdu nemusíte.  Za elektrický tlakový hrnec SENCOR SPR 3900SS zaplatíte 3 499 Kč.

Pokud máte rádi kuře s hranolky nebo sladký muffin a zároveň chcete jíst zdravě, jsou zde i horkovzdušné fritézy, pro které je pečení bez přidaného tuku hračka. Bohaté příslušenství rozšiřuje možnosti na maximum, třeba o míchání těsta. S největším a nejvýkonnějším modelem o objemu 11 litrů připravíte hostinu pro početnou rodinu. Na přehledném LED displeji stačí zvolit ikonu jednoho z dvanácti programů a můžeme prostírat. Fritéza je vybavena nanokeramickým filtrem, který zabraňuje šíření pachů a výparů do prostoru. Největší horkovzdušné fritéza SENCOR SFR 5400WH vás bude stát 3 499 Kč.

Kuchyňské přístroje SENCOR jsou nadupány bezpečnostními technologiemi, množstvím programů, ale poskytují i prostor vlastní fantazii. Ať už se rozhodnete pro kteréhokoliv z pomocníků, můžete se těšit na zdravější a chutnější jídlo a velkou úsporu času a energie. Kromě toho výrazně ušetříte prostor. Díky široké škále příslušenství a programové výbavě dokáže jedno zařízení připravit pestrou paletu pokrmů a množství způsobů jejich přípravy od dušení, smažení, pečení, ohřívání, vaření v páře nebo zavařování. Snadno se čistí, snadno se ovládají a navíc dobře vypadají. Tak jaká bude vaše první dobrota?

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: