11. května 2022
Kategorie: Bydlení

Venkovní rolety jsou šikovný pomocník, který navíc šetří naše finanční prostředky

Venkovní rolety jsou jednou z možností, jak si v interiéru domu či bytu můžeme vytvořit příjemné klima a to jak během léta, tak i v průběhu zimního období. Kromě toho nám také pomohou ušetřit nemalé finanční prostředky.

Jaké výhody nabízejí venkovní rolety?

Během horkého léta chrání interiér proti přehřívání a pomáhají v něm udržovat příjemnou teplotu. Není tedy potřeba pořizovat si klimatizaci a vynakládat finance na její provoz. Venkovní rolety nepropustí UV záření do místnosti a díky tomu tak chrání náš majetek (především koberce, lino a nábytek) proti poškození, které by mohly sluneční paprsky způsobit. V zimním období zase brání úniku tepla z místnosti a tím opět šetří náklady, tentokrát na vytápění.

Venkovní rolety také fungují jako dokonalá izolace proti světlu a hluku z okolí. Oceníme je tedy především v případě, kdy bydlíme v rušném místě a ve městě, kde je, i během noci, dostatek světla, které zajišťuje pouliční osvětlení. Pro ničím nerušený spánek totiž naše tělo potřebuje tmu a klid a právě tyto dva faktory venkovní rolety zajistí.

V neposlední řadě se jedná a vhodný bezpečnostní prvek, především pro okna v přízemí. K dostání jsou totiž také venkovní rolety se zámkem nebo protizdvihovým závažím. Zabráníme tak nezvaným hostům v návštěvě naší domácnosti.

Pokud si vybereme kvalitní materiály, vydrží nám venkovní rolety velmi dlouhou dobu. Bonusem je pak celá barevná škála a velmi snadná instalace. Pokud si na ni netroufneme, zajistí ji firma, od které si rolety objednáváme.

Tipy na závěr

Pokud se pro pořízení venkovních rolet rozhodneme, je potřeba vybírat takové, které budou vyrobeny z kvalitních materiálů. Jen ty jsou zárukou dlouhé životnosti. Mezi takové patří třeba hliník. Je odolný vůči střídajícímu se počasí i škodlivému UV záření. Také poskytuje kvalitní izolační vlastnosti.

Svoji roli hraje i ovládání rolet. Nejčastěji se jedná o ovládání ruční nebo elektrické. Elektrické ovládání je sice dražší, ale zase šetrnější vůči lamelám.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: