10. dubna 2020
Kategorie: Rodina

Způsoby, jak pomoci dětem zlepšit jejich známky

Chcete umožnit svým dětem veškeré výhody, které mohou k učení mít? Vědci provedly překvapivý výzkum faktorů v prostředí dětí, které ovlivňují jejich inteligenci a vývoj mozku. Poznatky z tohoto výzkumu můžete vyzkoušet i vy se svými dětmi.

Fyzická aktivita zvyšuje paměť

Děti po fyzické aktivitě si vytvořily novou slovní zásobu až o 20% rychleji. Kapilární objem v oblasti mozku, který je zodpovědný za paměť, se zvýšil téměř o třetinu po třech měsících pravidelného cvičení. Chcete-li zvýšit schopnost vašich dětí učit se a zapamatovat si nové informace, ujistěte se, že jsou aktivní každý den.

Nedělejte učení pasivní

Občas se vaše pokusy o učení vašich dětí minou účinkem. Batolata, která shlédla video určenému k podpoře jejich vzdělávání a slovní zásoby, se skutečně naučila méně slov než batolata, která videa neviděla. Dětské mozky jsou navrženy tak, aby se učily interakcí s objekty a lidmi, nikoli sledováním nebo poslechem. Nevyhýbejte se denním říkankám a infantilním hrám.

Učte děti být aktivní

Podobně, jako když chcete posílit dovednosti začínajícího čtenáře, je lepší zapojit ho do čtecího procesu, než mu číst. Nechte své dítě popsat některé ze slov a čtení bude interaktivní, například může vyhledávat slova začínající určeným písmenem. Učte starší děti tak, aby byli aktivnější. Vysvětlete jim obsah a nechte je, ať si samy zkusí udělat poznámky.

„Krmte“ jejich mozek

Není žádným tajemstvím, že správným stravováním váš mozek mnohem lépe funguje a u dětí to platí dvojnásobně. Výživné potraviny dodávají dětem energii k učení, zatímco nezdravé jídlo je zpomaluje a méně aktivně se zapojují. Dobrá výživa také zlepšuje celkové nálady dětí, což napomáhá jejich školní výkonnosti. Dělejte dětem svačiny bohaté na bílkoviny a ořechy společně s ovocem.

Zapište je na hudební nástroj

Děti, které navštěvují výuku nějakého hudebního nástroje, vykazují zvýšení IQ, zlepšení výsledků testů, než děti, které nedostávají hudební vzdělání. Nedávné studie ukázaly, že účinky hudebního tréninku na mozek neovlivňují jen děti. Hudební trénink může pomoci seniorům zabránit některým účinkům stárnutí mozku.

Dávejte je do postele včas

Nedostatek spánku ovlivňuje paměť, kreativitu, zdraví a energii velmi negativně. Odpočaté dítě podává ve škole lepší výkony, má lepší známky a také lepší náladu.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: