11. října 2022
Kategorie: Cestování

Vydejte se do korun stromů

Každý vyhledává netradiční zážitky. Patří mezi ně i cestování korunami stromů, které umožňují otevřené stezky. Pokud se do nich vydáme, můžeme si užívat procházku nad zemí, v chládku rozložitých korun stromů. Kam se za nimi vydat?

Lipno

Nedaleko přehrady rozkládající se v jižních Čechách se nachází dlouhá dřevěná stezka. Vypravit se k ní musíme na vrch Kramolín. Kromě procházky v korunách stromů také nabízí několik adrenalinových a didaktických částí a vyhlídkovou věž, jejíž součástí je i suchý tobogán. Stezku podpírá velké množství sloupů. Součástí vyhlídkové věže je točitá lávka, která vede do jejího prvního patra. Až na vrchol věže pak vede krátké točité schodiště. Vystoupat musíme po devatenácti schodech. Z vrcholu rozhledny se návštěvníkům nabízí kruhový pohled nejen na Lipno, ale také na celou Šumavu a Novohradské hory. V případě dobré viditelnosti můžeme spatřit dokonce i Alpy.

Ke stezce se dostaneme z velkého parkoviště, které se nachází v Lipně nad Vltavou. Odtud vede lanovka nebo jezdí pravidelný autobusový spoj do Frymburku.

Janské Lázně

Také Krkonoše se pyšní stezkou vedoucí korunami stromů. Nalezneme ji v jižním okraji Janských Lázní. Součástí stezky je vyhlídková věž, která je umístěna zhruba ve dvou třetinách. Výhled z ní je do východní, západní a jižní části. Celá stezka má bezbariérový přístup a její součástí je několik adrenalinových atrakcí. Vnitřkem věže vede tobogán. Podíváme se i do podzemní jeskyně, která nabízí expozici mikrosvěta půdy a kořenového sytému krkonošského lesa.

Dolní Morava

Zde se nachází stezka v oblacích s visutým mostem. Vyhlídková konstrukce je vyrobená ze dřeva a oceli. Podél cesty je umístěno několik informačních tabulí se zajímavostmi o stezce a jejím okolí. Děti uvítají tobogán nebo síťový rukáv, což je atrakce, kterou tvoří hustá síť. Ta umožňuje průlez z jednoho patra lávky na druhé. Na vrcholu stezky je umístěná kapka – velká síť, přes kterou je možno se dívat dolů.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: