27. srpna 2021
Kategorie: Bydlení

3 důvody, proč se vyplatí koupit samolepicí tapety

Toužíte po rekonstrukci milovaného domova? Chtěli byste jej po letech zmodernizovat a zkrášlit, ale bojíte se času a velké finanční investice? Vsaďte na samolepicí tapety, které jsou originální, snadno se s nimi manipuluje a jsou nenáročné i vůči vaší peněžence.

Samolepicí tapety mohou z vašeho bydlení vykouzlit během chvilky trendy záležitost. Kromě nepřeberného množství zajímavých motivů dokáží navíc zakrýt i nepěkné nerovnosti či jiné problematické části, na které nechcete moc upozorňovat. Výhod, které tyto tapety nabízí, je však mnohem víc!

Snadné lepení i odstraňování

Chcete-li si svůj domov zkrášlit svépomocí, určitě oceníte velice snadnou aplikaci, s kterou tapety nalepíte. V zásadě stačí pouze oddělit ochrannou folii od lepicí plochy a tapetu umístit tam, kam potřebujete.

Pokud s lepením tapet teprve začínáte, mohlo by vás potěšit, že s nimi můžete během prvních pěti minut od nalepení dále manipulovat či dokonce znovu instalovat, což se hodí v případě, že je nalepíte křivě. K fixnímu přilepení dojde až po vytvrzení lepidla (což obyčejně trvá zhruba 24 hodin).

Nejméně práce vám dá i její odstranění. Samolepicí tapetu nejlépe sundáte tak, že před jejím strhnutí plochu nahřejete fénem. Ten vám pomůže k opětovné aktivaci lepidla. Pokud vám na stěně zůstanou lepivá místa, doporučujeme je odstranit čističem na bázi alkoholu.

Aplikace na jakýkoli podklad

Největší výhoda samolepicích tapet tkví v jejich bezprostřední univerzálnosti. Nejen, že s nimi šikovně zahladíte stopy po všech nerovnostech na stěnách, jejich vzor můžete použít i na netradičních místech v jakékoli části vašeho bydlení.

V prodejnách si můžete například vybrat tapety, které se mohou lepit na plast, sklo, kov či dřevo. Velice snadno se tak z obyčejné tapety na stěnu stanou doplňky do kuchyně, zbrusu nová kuchyňská linka nebo třeba květináč!

Dnes si navíc můžete koupit i voděodolné tapety, které se perfektně hodí pro modernizaci koupelny. Nejen, že disponují rozměrovou stálostí, ale když vás za pár let přestanou bavit, můžete je velmi jednoduše strhnout a pořídit si místo nich nové.

Nekonečný výběr možností

Samolepicí tapety jsou k dostání v nepřeberném množství variant. Díky tomu si svůj motiv může vybrat naprosto každý a bez velké námahy. Co ale dělat v případě, když si stále nemůžete vybrat? Pro takové zákazníky nabízí většina e-shopů možnost zhotovení vlastního grafického návrhu.

Tapety s 3D efektem

Velice moderní a zajímavé řešení nabízí pěnové reliéfní 3D motivy. Ačkoli může toto pojmenování znít trochu výstředně, po vizuální stránce působí velice příjemným dojmem. Tento druh tapet se nejčastěji instaluje do koupelen či kuchyní.

Foto: Dovido.cz

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: