03. dubna 2023
Kategorie: Cestování

Cestování po Evropě – tato místa by vás mohla zaujmout

Milujete cestování a přemýšlíte nad tím, kam se vydat za evropskými krásami? Možná vás budou inspirovat tyto tipy.

Portugalsko – Algarve

Tato hlavní turistická oblast se nachází v nejjižnější části Portugalska. Místní pláže se řadí mezi nejkrásnější evropské pláže. Odpočinout si můžete na místech, která jsou písčitá, s dostatkem slunce a rozkládají se nedaleko prosluněných útesů a skalních útvarů. Díky útesům mají místní pláže dostatek klidu a jsou izolovány od okolního ruchu. Na některých útesech se nachazejí nádherné starobylé majáky. Místo vyhledávají ti, kdo touží po klidu a tichu doprovázeném šuměním mořských vln.

Katalánsko – Montserrat

Pokud se vydáte do Barcelony, rozhodně stojí za návštěvu klášter Montserrat, který se ukrývá v horách nedaleko města. Hora i klášter představují významné poutní místo a také se řadí mezi nejvíce vyhlášená místa Španělska. Okouzlující klášter je umístěný do majestátní skály a společně s ní představuje nezapomenutelnou scenérii. Za výšlap rozhodně stojí i vrchol hory, který ještě umocní dojem z návštěvy kláštera.

Itálie – Manarola

Jedná se o nádherně barevné a malebné italské městečko, nacházející se asi 100 kilometrů od Janova. Městečko tvoří součást skály, která se tyčí nad rozbouřenou mořskou hladinou. Kouzelnou atmosféru dotvářejí barevné fasády místních domků.

Německo – Zámek Neuschwanstein

Zámek se nachází nedaleko našich hranic. Nechal jej postavit Ludvík II. Bavorský. Jeho silueta byla inspirací pro pohádkové hrady.

Řecko – pláž Navagio

Nachází se na ostrově Zakynthos, v západní části Řecka. Ke spatření jsou zde vzácné druhy želv karet a ostrov má nádherně smaragdovou barvu. Na pláži je ke spatření vrak lodi, která kdysi patřila pašerákům. Vrak je významnou turistickou atrakcí pláže.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: