23. srpna 2019
Kategorie: Rodina

Chystá se vaše dítě na tábor? Poradíme vám, co mu s sebou zabalit

Chystá se váš potomek na letní tábor a vy se nemůžete dočkat, až si s partnerem uděláte čas jen pro sebe? Dali jste se do balení věcí a nejste si jistí, zda má vše potřebné nebo jestli toho nemá příliš. Většina úzkostlivých rodičů se snaží zabalit dětem na tábor toho, co nejvíce a mnohdy se jedná o úplné zbytečnosti. Než budete bezradně stát nad obrovskou haldou oblečení a ostatních věcí a marně se je budete snažit nacpat do kufru, mrkněte na naše tipy, bez čeho se dítě na táboře neobejde a co s sebou rozhodně nepotřebuje.

Funkční oblečení a obuv

Pokud máte holčičku, která ráda nosí sukýnky s volánky, jednu jí zabalte, ovšem při výběru upřednostňujte spíše funkčnost oblečení. Legíny, tepláky, fleecové mikiny na zip. Bundu přibalte slabou a jednu teplejší mikinu. Při chladnějším počasí může díte postupně sundávat nebo oblékat další vrstvy. Nezapomeňte na pláštěnku a plavky, kšiltovku nebo klobouk.

Nepromokavé boty s goratexem a sportovní sandále by neměly v kufru chybět. Přibalte holínky a přezůvky.

Pokud se budou děti chodit koupat zabalte dvě (jednu do sprchy a jednu k vodě) a jeden malý ručník. V posledních letech se velice osvědčily rychleschnoucí ručníky ze speciálního materiálu. Nejen, že rychle schnou, ale také zaberou v kufru mnohem méně místa než klasické osušky.

Hygienické potřeby a drogerie

Kartáček s pastou a sprchový gel se šampónem jsou samozřejmostí. Přibalte malé balení hydratačního krému a jelení lůj. Opalovací krém většinou mají vedoucí tábora, ale raději ho zabalte společně s repelentem.

Další nezbytnosti

Menší obnos peněz, svítilna nebo baterka, blok a tužka, láhev na pití jsou další nezbytnosti na které nesmíte zapomenout. Pokud máte holčičku s dlouhými vlásky, nezapomeňte na náhradní gumičky sponky.

Co na tábor rozhodně nepatří

Asi vás nepřekvapí, že na tábor rozhodně nepatří tablet a mobilní telefon. Někteří pořadatelé dětských táborů je dokonce striktně zakazují. Zejména malé děti po rozhovoru s vámi, budou chtít domů. Nedávejte dětem s sebou nic cenného, ani větší obnos, stačí kapesné maximálně do 500 kč, záleží na věku dítěte a délce pobytu.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: