17. července 2022
Kategorie: Cestování

Dovolená pro milovníky adrenalinu a dobrodružství! Kam vyrazit?

Odpočinek na pláži a zkoumání historických památek není pro každého nejlepší dovolenou. Jsou lidé, kteří si chtějí hlavně užít netradičních zážitků, bavit se a testovat své limity. Dobrou zprávou je, že na své dovolené můžete vyrazit nejen za odpočinkem, ale také za pořádným adrenalinem. Vybrat si můžete například jednu z následujících možností.

Divoké řeky v Nepálu

Hodně Čechů jezdí pravidelně na vodu. České řeky ale nejsou příliš divoké. Užijete si tu hodně legrace, ale málo dobrodružství. Jestli si chcete užít něco extra, měli byste vyrazit do Nepálu. Jakmile tam roztaje sníh, voda se valí z pohoří dolů. Právě tam zažijete obrovský adrenalin. Pokořit můžete i tzv. zlatou řeku, která je zlatým hřebem pro všechny milovníky raftingu.

Potápění se žraloky v Austrálii

Austrálie je velmi známá jako místo, kde se vyskytuje hodně žraloků bílých. Také tu najdete mnoho firem, které umožňují vyplout na oceán a ponořit se v kovové kleci k těmto mořským obrům. Setkat se se žralokem tváří v tvář bude nezapomenutelný zážitek! Šance, že žraloky uvidíte je velmi vysoká, protože je místní lákají ke kleci pomocí syrového masa.

Zipline po celém světě

V dnešní době se po celém světě nachází zipline dráhy, které můžete vyzkoušet. Některé jsou nad vysokými horami, jiné uprostřed džungle. Záleží jen tom, kam se vydáte. Nádherná zipline je například v Sun City kousek od Johannesburgu v Jihoafrické republice. Cestovat ale nemusíte daleko. Jedna je totiž také v Rakousku (Zipline Stoderzinken). Pro rychlou prohlídku divoké džungle se můžete podívat na zipline na Kostarice.

Netradiční sáňkování v Nikarague

Bobovat, sáňkovat nebo jezdit na snowboardu nemusíte jen ve sněhu. Nezapomenutelný zážitek vás čeká u město León v Nikaragui, kde si můžete vyzkoušet jízdu ze sopky dolů. Sopka je navíc stále aktivní, takže vás čeká velký adrenalin. Na první pohled je to jednoduché. Jen vyšplháte nahoru a sjedete dolů. Ve skutečnosti ale můžete jet dolů rychlostí až 90 kilometrů za hodinu, takže to bude divoká jízda.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: