25. května 2022
Kategorie: Cestování

Glamping – netradiční nocování v přírodě

Hledáte netradiční způsob pro svoji dovolenou? A co třeba glamping? Jedná se o ubytování, které spojuje luxus hotelu s klidem a tichem přírody.

Glamping však není nic nového. Na svých cestách vyžadovali luxusní ubytování třeba panovníci starobylé Indie. Vyhledávali je i bohatí kupci, kteří cestovali napříč starobylými státy. V současné době se s tímto způsobem ubytování setkáme třeba v afrických safari parcích. Nemusíte se však za nimi vydávat do Afriky. Postačí ZOO ve Dvoře Králové nad Labem. Naleznete zde jak stany v korunách stromů, tak i obytné karavany.

Co je glamping a jaké možnosti ubytování se nabízejí?

Jedná se o speciální ubytování v přírodě, které však poskytuje dokonalý luxus. Volit můžete netradiční stany, tree hous, tee-pee nebo speciálně upravené maringotky. Záleží jen na tom, čemu dáváte přednost. Ubytovací zařízení bývá umístěno na klidném místě, v přírodě. Většinou to bývá nedaleko nějakého zajímavého místa nebo pamětihodnosti. Můžete tak spojit odpočinek s poznáním a naplánovat si zajímavé výlety. Každé ubytovací zařízení je luxusně a nadstandardně vybaveno a vy si tak užíváte ničím nerušený odpočinek.

Součástí ubytovacího zařízená nejčastěji bývá ložnice, která je vybavena komfortním způsobem, sociální zařízení a kuchyně. Někdy se setkáte ještě s terasou a třeba vířivkou nebo koupacím sudem

Klasiku tvoří netradičně tvarované glampingové stany, které jsou vhodné i pro rodiny s malými dětmi. Některé naleznete třeba na Slapech, nedaleko přehrady. Dáváte-li přednost klidu a tichu, vypravte se do Brd.

Oblíbenou variantu nabízejí tee-pee. V těch se můžete ubytovat třeba nedaleko Hluboké. Zajímavé jsou i tree housy, které se začínají těšit stále větší oblibě. Jedná se o chatky, které jsou umístěné v korunách stromů. Tady naleznete opravdu klid a ticho. Oblibě se těší i domky na vodě.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: