06. prosince 2019
Kategorie: Cestování

Kde zaručeně prožijete bílé Vánoce?

Ačkoliv jsme v podnebí, kde sníh v prosinci by neměl být ničím zvláštním, stále častěji se bílá pokrývka Česku, během vánočních svátků, vyhýbá. Přinášíme vám tipy na destinace, kde si v tento kouzelný čas zažijete dobrodružné zasněžené Vánoce.

Laponsko, Finsko

Pokud sníte o bílých Vánocích, pak je Laponsko v severním Finsku tím pravým místem! Tento zimní zázrak, domov Santa Clausa, je skvělou destinací pro celou rodinu díky nádherné scenérii a různým aktivitám, včetně sobí jízdy kouzelnými lesy. Sníh v této oblasti začíná padat v listopadu a trvá nejméně do května.

Jezera Inari Mobilní kabiny nabízejí skleněné ložnice, což umožňuje hostům krásný výhled na arktickou přírodu a máte-li štěstí, polární záři. Pokud to počasí dovolí, lze kabiny přemístit tak, aby byly na ledě jezera Inari.

Moskva, Rusko

Během chladných zimních měsíců je ruské hlavní město jako zasněžené pohádkového město. Nesmíte opomenout ohromující katedrálu sv. Bazila na Rudém náměstí a také místo světového kulturního dědictví UNESCO v klášteře Novodevichy. Nezapomeňte zabalit zimní vlněné svetry, protože průměrná teplota v zimě je asi -10 ° C.

Island

Sníh na zemi od listopadu do dubna je na Islandu do značné míry zaručen. Ledová jeskyně, ledovcová turistika, výlety s průvodcem a ponoření do geotermálních vod v jednom z mnoha přírodních bazénů, jsou jen některé z aktivit, které si cestovatelé mohou během zimního pobytu na Islandu užít. Díky jedinečné krajině a šanci zahlédnout severní polární záři, z něj učiní nezapomenutelné dobrodružství plné sněhu!

Údolí Chamonix, Francie

Nachází se v nadmořské výšce mezi 758 a 4 810 metrů, údolí Chamonix je jednou z nejznámějších evropských destinací pro lyžování, rodinnou dovolenou nebo jen romantickou zimní dovolenou. Sbalte své lyžařské nebo snowboardové vybavení a připravte se na objevování místa, kde se v roce 1924 konaly první zimní olympijské hry na světě.

Pokud nejste velkým fanouškem zimních sportů, můžete si jen tak odpočinout u krbu a vychutnat si šálek horké čokolády nebo si přečíst svou oblíbenou knihu. Obvykle je sníh na zemi od prosince do dubna, ale zasněžená hora může být obdivována po celý rok.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: