22. února 2019
Kategorie: Zdraví

Kameny a jejich léčebné účinky

Odskočme si společně z přetechnizovaného světa a medicíny k prostředkům, v které věřili naši předkové. Návrat k přírodním metodám, léčení, myšlení nic nestojí. A víte, jak se to říká, věř a víra tvá tě uzdraví…

Achát

Na léčbu krku působí výborně modrý achát. Mezi jeho schopnosti patří i odstraňovat zablokované sebevyjádření, zlepšuje i léčbu problémů spojených s rameny a krkem, poruchami štítné žlázy, infekcemi hrdla a lymfatických uzlin. Také je ideálním pomocníkem při snižování horečky.

Ametyst

Tento krásný fialový kámen zaujme každého svou úžasnou barvou. Ametyst podněcuje funkci hormonů, vylaďuje systém žláz s vnitřní sekrecí a metabolismus. Je to posilovač imunitního systému a vylučovacích orgánů. Čistí krev a pomáhá zahnat bolesti hlavy, odstranit otoky a zmenšit podlitiny. Na pomoc nastupuje při kožních chorobách, buněčných poruchách a nerovnováze zažívacího traktu. Použití je snadné: přikládejte ho nebo noste třeba na krku podle potřeby.

Celestit

Kámen lásky, potlačuje bolest a pomáhá při poruchách zraku a sluchu. Odstraňuje z organismu jedovaté látky, snižuje svalové napětí a trápení na dušičce. Tam, kde máte bolest, přiložte celestit.

Diamant

Tento vysoce lesklý drahokam má blahodárné účinky na mozek, léčí zelený zákal a rozjasňuje zrak. Dokáže upravit metabolismus a bojovat proti alergiím. Už naši předci věděli, že se používá při účinku jedů. Má ale co nabídnout i v naší přetechnizované době, působí proti záření mobilních telefonů. Proto je ideální, když se ozdobíte náušničkami z tohoto kamenu, anebo ho nosíte na holé pokožce.

Fluorit

Své účinky uplatňuje proti infekcím, pozitivně působí na buňky, kosti, zuby a dokáže napravovat také poškození DNA. Pomáhá také proti rýmě, virům, zánětům dutin a podobně. Fluorit je považován za kámen, který dokáže obnovovat sexuální prožitek. Dokáže odstraňovat negativní energii. Noste ho na ušním lalůčku, nebo ho položte tam, kde pobýváte.

Granát

Jeho velkou výhodou je regenerace organismu a podpora metabolismu. Čistí krev, dodává energii, pomáhá správné činnosti plic a srdce. Léčí záda, páteř a buněčné problémy. Zlepšuje vstřebávání vitaminů a minerálů.

Hematit

Tento tmavý kámen příznivě působí na oběhové problémy a nemoci krve, třeba při nedostatku červených krvinek. Napomáhá funkci ledvin při čištění krve a regenerovat jejich tkáň. Ukládání železa a tvorba krvinek má také v „popisu práce“. Léčí křeče v nohou, zahání úzkost a nespavost. Přikládejte ho na místo, které vás bolí. Ale pozor, nepoužívejte ho při akutních zánětech a dlouhodobě!

Chalcedon

To, jak tento kámen ovlivňuje naše zdraví, závisí na jeho barvě. Častější kombinace modro-bílé podporuje tvorbu mléka, zastavuje krvácení a mírní teploty. Světle modrý chalcedon se podílejí na léčbě horních cest dýchacích a ovlivňují štítnou žlázu v její regulaci látkové výměny. Tyto světle modré druhy snižují krevní tlak a pomáhají u cukrovky. Ocení ho i lidé, kteří jsou velmi citliví vůči počasí. Pověste si ho na krk nebo ho strčte třeba jen do kapsy.

Idokraz

Tento kámen je už na pohled velice oblíbený. Posiluje čich a zubní sklovinu. Napomáhá vstřebávání živin z jídla a potlačuje deprese. Položte ho tam, kde uznáte za vhodné.

Kamenů, které příznivě působí na lidský organismus je ještě celá řada. Proto se těšte na pokračování…

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: