01. května 2020
Kategorie: Jak vyrobit

Jak si vyrobit papírový deštník?

Co je zábavnější než papírový deštník? Malé zdobí váš stůl a větší lze použít na kostýmy, hry a dětské oblečení. Barevné deštníčky dělají z nápojů vašich hostů pěkný doplněk a pomáhají určit, komu nápoj patří. Zde je návod, jak vyrobit papírový deštník.

Co budete potřebovat:

 • Origami papír nebo fotografický papír
 • Nůžky nebo vroubkované nůžky
 • Špejle nebo dřívka
 • Řemeslné lepidlo, tužka, páska
 • Talíř na polévku

Návod:

 1. Nakreslete kruh na zadní stranu papíru pomocí polévkového talíře jako šablony.
 2. Vystřihněte kruh vroubkovanými nůžkami, takže okraje deštníku budou designové.
 3. Označte kousek kruhu, který je asi 1/8 obvodu. Vystřihněte a vyjměte tenký klín.
 4. Vytvořte kužel mírným překrytím okrajů. Hrany držte na místě lepidlem nebo páskou. Před dalším krokem nechte lepidlo zaschnout, abyste dosáhli silnějšího výsledku.
 5. Naneste lepidlo uvnitř špici kužele. Z vnitřku kužele propíchněte špici špejlí. Nechte konec špejle vyrazit (protrhnout papír) přes vrchol.
 6. Po zaschnutí lepidla odstřihněte bod vyčnívající z deštníku.

Nyní máte papírový deštník, který můžete použít jako ozdobu nebo jako hračku. Můžete vytvořit větší deštník pomocí většího papíru a většího a silnějšího dřevěných hmoždinek.

Nechte děti vytvořit design

Ať už vytváříte papírové deštníky na oslavu či pro zábavu dětí, nechte je vytvořit design podle jejich fantazie. Použijte fixy či vodové barvy a děti mají o zábavu postaráno.

Pokud plánujete oslavu v určitému stylu, například májové oslavy, přizpůsobte design tématu oslavy. Zejména dětské tématické oslavy jsou stále více oblíbené a tématické papírové deštníky mohou být skvělým estetickým, ale také praktickým doplňkem. Ve slunečních dnech je papírový deštník úžasnou ochrnou proti horkým letním paprskům. Zahradní párty pro malé i velké holky může začít!

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: