13. dubna 2022
Kategorie: Jak vyrobit

Jak si vyrobit pleťovou masku z avokáda?

Každá žena ví, že o svoji pleť musí řádně pečovat. Jinak začne být povadlá, bez lesku a začnou se na ní objevovat první známky předčasného stárnutí. Ne každá však má čas chodit pravidelně do kosmetického salónu nebo nemá tolik finančních prostředků.

Dokonalou péči však zajistí i doma vyrobené pleťové masky. Návodů je celá řada. Nechme se inspirovat pleťovými maskami, jejichž základ tvoří avokádo. Tato super potravina nabízí omega mastné kyseliny, vitamíny a minerály, což jsou látky, které naše pleť uvítá. Pomáhají totiž zmírnit záněty, bojovat proti akné a pokožku udržují zdravou a svěží.

Jemná exfoliace – avokádo a ovesné vločky

Exfoliace pokožky je velmi důležitá, neboť pomáhá odstraňovat vrchní, odumřelé kožní buňky. Díky směsi avokáda a ovesných vloček si připravíme dokonalou exfoliační masku, která je vhodná pro všechny typy pleti.

Potřebovat budeme polovinu oloupaného a rozmačkaného avokáda a 1 polévkovou lžíci jemně drcených ovesných vloček. Vzniklou směs naneseme na suchou a vyčištěnou pokožku obličeje a necháme působit asi 15 minut. Následně lehce postříkáme vodou a obličej masírujeme jemnými, krouživými pohyby po dobu 5-10 minut. Pak umyjeme vodou, osušíme a naneseme hydratační krém. Exfoliace provádíme 1x týdně.

Dokonalá hydratace – avokádo a med

Tato maska je vhodná především pro suchou pokožku. Na její přípravu potřebujeme oloupanou a rozmačkanou 1/4 velkého avokáda a 1 polévkovou lžíci medu, ideálně od včelaře. Vzniklou směs naneseme na pokožku obličeje a necháme působit 20 minut. Následně omyjeme vlažnou vodou. Masku můžeme používat 1-2x týdně.

Hladká pleť – avokádo a jogurt

Nerovnoměrná struktura pleti má mnoho příčin. Mohou ji způsobovat akné, suchá kůže nebo rozšířené póry. Maska připravená z avokáda a jogurtu může dodat pleti hladkou strukturu. Připravíme si 1/4 středně velkého, oloupaného a rozmačkaného avokáda a 1-2 lžíce bílého, neochuceného jogurtu. Vytvoříme hustší směs, kterou naneseme na pokožku a necháme působit 20 minut. Následně pečlivě opláchneme vlažnou vodou. Masku můžeme používat 2x týdně.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: