12. června 2020
Kategorie: Jak vyrobit

Jak vyrobit domácí masku na vlasy poškozené sluncem

Léto už je téměř za dveřmi a teplé letní dny lákají většinu lidí ven. Horké letní slunce, koupání v chlorované i v přírodní vodě značně namáhá vlasy. Po zimě, kdy byly ukryté pod čepicí jim sice vzduch prospěje, ovšem slunce a voda vlasy značně vysuší.

Domácí recept na masku na vlasy je ideální pro ty z vás, kteří tráví hodně času na slunci. Potřebujete na ni pouhé dvě ingredience.

Olivový olej a banány

Olivový olej je plný vitamínů A a E a antioxidantů, které pomáhají chránit keratin ve vlasech a zabraňují hromadění mazu ve vlasech, které brání růstu nových vlasů. Rozhodněte se pro velmi kvalitní extra panenský olivový olej, který je lisován za studena, a tedy v surovém stavu. Tímto způsobem neohrožujete žádné z výživných vlastností olivového oleje a optimálně nevyužíváte svou krásu.

Banány jsou bohaté na tryptofan, esenciální aminokyselinu, která je produkována zvířaty a rostlinami a musí být získávána potravou, protože ji tělo neprodukuje. Je převážně ve vlasech, a proto má zásadní význam pro zdraví, sílu a růst vlasů. Banány jsou také plné draslíku, minerálu, který pomáhá vlasům udržovat zdravou rovnováhu pH. Banány mají také některé přírodní tuky, které pomáhají zvlhčit vlasy.

Tento recept je univerzální, co se týče použitého oleje. Olivový olej můžete nahradit kokosovým olejem, mandlovým olejem, arganovým olejem nebo jiným terapeutickým olejem. Jen se ujistěte, že je to chemicky neupravované, abyste získali maximum z této domácí masky na vlasy. Užijte si luxusní, čisté a lesklé zámky bez roztřepených konečků a vysušených pramenů.

Ingredience:

  • 1 banán
  • 1 polévková lžíce olivového oleje

Postup:

Smíchejte ingredience dohromady a pomocí rukou vmasírujte do pokožky hlavy a poté prohrábněte vlhké vlasy až do konce. Smotejte vlasy do drdolu a upevněte skřipcem. Před opláchnutím vyčkejte 30 minut.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: