20. března 2020
Kategorie: Jak vyrobit

Jak vyrobit domácí repelent proti komárům?

Jaro už je tu a kromě přibývajících teplých a delších dnů, ptačího zpěvu, přibývá hmyzu. Mezi nejméně oblíbený druh hmyzu patří bezesporu komáři. Nepříjemné bzučení v noci kolem hlavy, rozškrábané štípance – kdo by to neznal. Komáři použijí části úst k propíchnutí kůže a krmení krví. Většina kousnutí komárů je neškodná, ale občas způsobí kousnutí komárů velkou oblast otoku, bolestivosti a zarudnutí. Tento typ reakce je nejčastější u dětí.

Jak udělat repelent proti komárům pomocí kokosového oleje

Recept je velmi snadný, smíchejte jednu polévkovou lžíci kokosového oleje se čtyřmi kapkmi citrónového oleje nebo máty peprné.

Libeček a pelyněk

Není nic jednoduššího, než mezi prsty rozdrtit lístky bylinek a potřít se jimi. Komáři jejich vůni nesnáší.

Olivový repelent

Naložte do olivového oleje alespoň na tři týdny hřebíček, fenykl nebo tymián a poté se tinkturou potírejte.

Repelent ve spreji

  • 250 ml lískového oleje (může být i olivový)
  • 30–50 kapek jednoho nebo více z následujících éterických olejů: citronely, citronové trávy, máty peprné, eukalyptu, bazalky, rozmarýnu, čajovníku, pelargónie, levandule a tymiánu. Čím více olejů použijete, tím silnější bude sprej.
  • Nálevka
  • Prázdný sprej
  • Prázdná mísící nádoba pro míchání obsahu

Pokyny:

  • Nalijte do mísy lískový a přidejte éterické oleje.
  • Dobře protřepejte a vložte do své spreji pomocí nálevky. Před použitím ji protřepejte .
  • Ujistěte se, že se vám nic nedostane do očí, a když ho používáte pro své děti, umístěte trochu na malou plochu, abyste se ujistili, že nejsou alergičtí na žádný z éterických olejů.

Jezte česnek

Kromě výroby domácích repelentů jsou i jiné způsoby, jak předejít obtěžování komáry. „Já nemám sladkou krev, na mě nejdou.“ jistě každý mnohokrát slyšel. Pojídáním česneku a dostatečným přísunem vitamínu B snadno dosáhnete „nesladké“ krve a komáři se vám vyhnou velkým obloukem.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: