01. listopadu 2019
Kategorie: Jak vyrobit

Jak vyrobit podzimní věnec?

Věnce se staly neodmyslitelnou součástí českých domácností. Věnce zdobí tématicky vchodové dveře při střídání ročního období nebo při příležitosti různých svátků – Vánoce, Velikonoce atd. Ačkoliv je mnoho výrobců, kteří věnce mají ve své nabídce, je lepší si svůj věnec vyrobit podle svého vkusu. Vyrábění věnců se může stát skvělou zábavou pro celou rodinu. Nejprve vyrazte do parku pro podzimní plody a listí a o zábavu na sychravé nedělní odpoledne máte postaráno. Stylů, jak věnce zhotovit existuje mnoho, záleží jen na vašem vkusu, co bude váš podzimní věnec zdobit.

Co budete potřebovat?

  • Slaměný nebo polystyrenový korpus (zakoupíte v téměř každém papírnictví)
  • Aranžérský drátek
  • Tavící pistoli
  • Materiál, který bude váš podzimní věnec zdobit

Podzimní věnec ze sušených květů

Růže, slaměnky, hortenzie nebo i slunečnice jsou ideální květiny, které můžete k výrobě věnce použít. Nebojte se je použít i „živé“, na věnci doschnou. Jednotlivé květy nalepujte pomocí tavící pistole.

Věnec z podzimních plodů

Kaštany, žaludy, bukvice, šišky – to vše neodmyslitelně k podzimu patří. Podzimní se na věnci skvěle vyjímají. Nalepování plodů prostřídávejte s usušenými zabarvenými podzimními listy. Listy přichyťte aranžérským drátkem.

Použijte česnek

Smetanová barva a různé odstíny bílé barvy česneku tvoří z podzimního věnce jedinečnou podzimní výzdobu. Ke korpusu přichytávejte celé hlavy česneku. Až přijde čas na zimní věnce, česnek můžete bez obav spotřebovat.

Dýňový věnec

Dýně se staly symbolem především Halloweenu, svátku, který se již „zabydlel“ i v českých domácnostech. Pokud máte přebytek malých a lehkých dýní, využijte je k výrobě věnce. Před jejich použitím je však nezapomeňte vydlabat. Věnec s dýněmi, ačkoliv jsou vydlabané, bude něco vážit. Myslete na to, až ho budete přidělávat na dveře.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: