22. května 2024
Kategorie: PR Tipy

Kapela ADOVANY míří na české hudební nebe

Slyšeli jste už o kapele Adovany? Tato pětice českých hudebníků, která kombinuje rock, pop, funky a indie, si získává jedno ocenění za druhým jak na domácí, tak i na mezinárodní scéně. V New Yorku získali první cenu za videoklip Ordinary Guy, a to jako kapela roku, a v Londýně slavili úspěch hned ve dvou různých soutěžích, kde obdrželi hlavní cenu.

Česká verze tohoto videoklipu, Jako pěna, získala první cenu na Prague Music Video Awards. V minulosti byli předkapelou pro Chinaski nebo Kosheen, ale nyní září na mnoha českých festivalech, pracují na dalším albu a stále více se prosazují na české hudební scéně. Kapela Adovany rozhodně stojí za pozornost a brzy o nich uslyšíme ještě více, protože právě bojují o možnost vystoupit na největších českých festivalech.

Ocenění a uznání po celém světě

Adovany v současné době nejvíce zazářili s videoklipem k písni Ordinary Guy, který má anglickou i českou verzi a získává ocenění po celém světě. Píseň napsal Miroslav Krutina, známý jako The Mirek, produkci zajišťoval Aleš Zenkl a režii i scénář měl na starosti Tomáš Krutina. Kamera byla v rukou Petra Silovského. Ve videoklipu si hlavní role zahráli zpěvačka Natálie Skotnická a talentovaný herec Tomáš Dalecký.

Anglická verze klipu získala ocenění na Bright International Film Festivalu v Londýně a na London Music Video Awards. V New Yorku byla kapela vybrána z 600 projektů a získala cenu Best Band Award of the Year. Česká verze Jako pěna získala na Prague Music Video Awards hlavní cenu i několik dalších ocenění, včetně best music video a grand prix v různých kategoriích.

Boj o české festivaly

Kapela Adovany se momentálně probojovala do finále soutěže, která jim může otevřít dveře na největší české festivaly. O vítězích rozhodují hlasy fanoušků na stránkách Čistého festivalu. „Pokud se vám naše hudba líbí, budeme vděční za váš hlas. Hlasováním se navíc automaticky zařadíte do slosování o 160 vstupenek na 13 skvělých festivalů. Je to pro nás obrovská šance. Hlasování probíhá do konce května,“ apeluje kapela na své fanoušky.

Debutové album a nové plány

V loňském roce kapela vydala své debutové album s názvem Talk To Me!, které obsahuje 12 anglických skladeb ve stylu indie rock/indie pop. Na albu hostuje slavný bubeník Roman Vícha. Produkce se ujali Aleš Zenkl, Amák a Kuba Tengler. Nyní kapela dokončuje druhé album, které bude obsahovat písně pouze v češtině. „Ještě necháme nahrávky trochu zrát, pak si je poslechneme a rozhodneme, zda je vydáme jako album. Těšíme se na to,“ říká Mirek Krutina. Nové album by mělo vyjít letos na podzim.

Koncerty a živá vystoupení

Kapela Adovany má před sebou několik koncertů na českých festivalech. „Těšíme se na živá vystoupení, protože jsou součástí našeho tvůrčího procesu. Písničky se musí „ohrát“, aby si sedly výraz a frázování. Baví nás pracovat za pochodu a naše tvůrčí volnost se vyplácí, když vidíme ocenění ze všech stran. Vážím si toho o to víc, že nejsme profesionálové, máme svá zaměstnání a muziku děláme pro radost,“ dodává The Mirek.

Kde můžete ADOVANY slyšet v nejbližší době?

  • 11. 5. Most – Family Food Fest
  • 17. 5. Plasy u Plzně – Woodstock 2024
  • 2. 6. Roztoky u Prahy – Skutečná Středočeská liga
  • 7. 6. Semmmtěš – Rock a jiné múzy
  • 23. 6. Praha – Hanspaulský festival
  • 2. 8. Čeladná u Ostravy – Ladná Čeladná
  • 3. 8. Nová Pec u Lipna – Novopecké slavnosti
  • 10. 8. Mělník – Mělnický košt
Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: