06. prosince 2022
Kategorie: Rodina

Máte pocit, že váš vztah není jako na počátku? Jak na jeho oživení?

Počáteční zamilovanost ve vztahu postupem času vyprchává. U někoho dříve, u někoho později. Vztah může pomalu všednět a začít upadat. Jak na jeho oživení? Chcete si opět užívat romantiku a zamilovanost, které se objevily na počátku vašeho vztahu? Inspirujte se následujícímí tipy.

4 tipy pro oživení vztahu

Aby došlo ke zlepšení upadajícího vztahu, je potřeba, aby se do jeho oživení zapojili oba partneři. Oba o něj musí chtít pečovat a podílet se na jeho růstu.

1. Pravidelné rande

Nemusí se jednat o nic extra a drahého. Jde především o čas, který budete trávit společně a aktivním způsobem. Jedná se o kvalitu společně tráveného času. Sledování televize nebo návštěva kina nepřinášejí žádné společné zážitky. Můžete třeba vyrazit na piknik v přírodě, na společný oběd nebo večeři v restauraci. Vydejte se na výlet do přírody. Uvařte si společně dobré jídlo a poseďte, třeba při svíčkách, u sklenky dobrého vína.

2. Alespoň jeden společný koníček

Naleznete-li něco, co vás oba baví, budete u toho trávit více společného času. Pokud nenaleznete nic společného, zkuste společně něco nového – pravidelné procházky, společné vaření, nějakou sportovní aktivitu. Společně strávený čas aktivním způsobem posiluje a oživuje každý vztah.

3. Nové zážitky

Stereotyp a nuda vztahy zabíjejí. Vytvářejte nové a společné zážitky. Vydávejte se společně na cesty, vyzkoušejte nové sportovní aktivity, zkuste najít nějaký společný koníček. Všechno nové vás udržuje ve střehu, oživuje váš vztah, neboť máte společné zážitky. Pohyb a aktivita vás udrží v dobré kondici a snáze tak budete reagovat na případné změny.

4. Společné večery

Nutně nemusí jít zrovna o sex. Společně strávený večer dává prostor pro komunikaci. Můžete se věnovat společné aktivitě. Posedíte u sklenky dobrého vína, popovídáte si o tom, co vás trápí a tíží. Sdělíte si své úspěchy. Dozvíte se zase něco nového jeden o druhém.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: