05. června 2023
Kategorie: Bydlení

Mechové stěny představují originální dekoraci s návratem do přírody

Hledáte interiérovou dekoraci, která bude originální a zároveň vás vrátí do přírody? Pak jsou vhodnou volbou mechové stěny. Kromě originálního designu vnášejí do interiéru klid a pohodu, pomáhají bojovat proti stresu. Výhod však nabízejí mnohem více.

Výhody mechové stěny

Kromě unikátního designu, který vytváří stabilizovaný mech, má i jedinečné vlastnosti. Je vyrobená z přírodního materiálu a tím podporuje návrat k přírodě. Nepotřebuje žádnou speciální údržbu. Mech, který stěnu tvoří, není potřeba zalévat ani kropit. Povrch stěny je antistatický, neusazuje se na něm prach. Je tedy ideální volbou do míst, kde žije nebo se pohybuje alergik. Má antibakteriální vlastnosti. Pomáhá čistit vzduch, absorbuje z něj nadbytečnou vlhkost. Dokonale pohlcuje hluk. Celá stěna má dlouhou životnost a zachovává si barevnou stálost a to díky kvalitní konzervaci mechu.

Mechové stěny obohatí interiér a zajistí jeho propojení s přírodou. Pokud je mechová stěna použita v interiéru kanceláře, lze do ní vložit jednodušší grafiku nebo firemní logo.

Co je stabilizovaný mech?

Tato technologie, která jej upravuje, je velmi moderní. Umožňuje uchování živé rostliny v jejím přirozeném vzhledu a to bez nutnosti světla nebo vody. Mechová stěna se vytváří z pravého přírodního mechu, který je stabilizovaný pomocí speciální konzervační látky. Ta je ekologická a odbouratelná biologickým způsobem.

Stabilizovaný mech nesmí přijít do kontaktu s vodou, není vhodný pro instalaci do prostředí, kde je vyšší vlhkost. Také nemá rád přímé sluneční paprsky, přímé světlo žárovek nebo zdroje vysoké teploty – kamna, radiátory, krby.

Díky stabilizaci mechu se nemusíte obávat, že se v mechové stěně budou tvořit plíseň, ani se v ní neusazuje hmyz.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: