25. října 2019
Kategorie: Cestování

Milujete romantiku? Víme, kam za ní vyrazit!

Ať už jste příznivci romantiky či ne, každému páru, alespoň jednou za čas prospěje vyrazit na romantický výlet, kde si budou užívat jeden druhého. Je pravdou, že s milovaným člověkem to pro vás bude romantika všude, navzdory tomu existují v Česku místa, kde vás romantika strhne a nenechá chladným ani toho největšího cynika.

Romantická noc na zámku Loučeň

Asi neexistuje nic romantičtějšího než strávená noc na zámku. Zámek Loučeň patří mezi nejkrásnější zámky v Česku a přilehlý zámecký hotel, zámecký apartmán a nebo Domeček kníže Alexandra jsou ideálními místy, kde si romantickou noc užít plnými doušky.

Romantická procházka v Kyjovském údolí

České Švýcarsko v sobě ukrývá nespočet romantických míst, ovšem Kyjovské údolí, které se nachází v údolí řeky Křinice, patří mezi nejvíce oblíbené. Při procházce objevíte mnoho skalních útvarů, několik jeskyní a zbytky lesních hrádků a mlýnů.

Za romantikou do Prahy

Praha je často označována jako jedno z nejvíce romantických měst na světě. Jedním z tajemně romantických míst Prahy je ostrov Kampa na řece Vltava, který je často nazýván české Benátky. Výlet po řece, uměle vytvořené strouze zvané Čertovka, vám zajistí výhled nejen na samotné malebné domy, ale také na mnoho dalších pražských památek.

Ledopády v Pulčínských skalách

V Pulčínských skalách se nechte strhnout úchvatnou podívanou v podobě barevných ledopádů, které jsou přírodní raritou. Oranžový nádech ledu způsobuje sněžná řasa. Ideální doba, kdy na ledopády vyrazit je s příchodem Nového roku.

Chráněný Průhonický park

Průhonický park, který se nachází nedaleko Prahy, je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Romantický park se stal místem děje mnoha pohádek. Projděte ve stejných místech jako princezny z pohádek v jednom z největších evropských parků a vychutnejte si pohádkově romantickou přírodu.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: