27. října 2021
Kategorie: Rodina

Nejedete letos na dovolenou? Využijte léto bezpečněji a doma

Neustále čelíme pokynům, které se týkají distancování se od společnosti, vzhledem ke covidové situaci. Tak vám nabízíme možnosti, jak udržet rodinu v létě fit i doma. Kreativity není nikdy dost!

A kdo není očkovaný a nechce se dokola testovat, může si přečíst náš letní speciál aktivit. Nemusíte s dětmi nutně do aqua-parku, stačí napustit bazén u domu a garantujeme vám, že si zábavu užijete zase trochu jinak…

Zpomalení životního tempa je zřejmé, ale svým způsobem užitečné a zdraví zachovávající. Konečně se lidé pozastavili nad tím, jak dříve žili, tzn. ve stresu a někdy i v chaosu.

Proveďte letní úklid

Je čas zapnout hudbu, dát dětem do ruky koště a pustit se do úklidu. Zapojte všechny od batolat až po teenagery! Udělte domácí práci přiměřeně k věku a udělejte si z toho zábavu.

Odměňte všechny za dobře odvedené úkoly – pizzou a filmem na konci dlouhého týdne. Je to skvělý způsob, jak udržet celou rodinu produktivní a v pohybu.

Moderní pojetí tělocviku

Škola sice v létě není, ale neznamená to, že nemusí skončit tělesná výchova. Naštěstí díky moderním technologiím máte tolik možností, jak udržet své děti v kondici a přitom se bavit…

Existuje spoustu úžasných kanálů, které nabízejí cvičební videa, výukové programy tance a další alternativy.

Dětská jóga pracuje na flexibilitě a síle

Zároveň děti udržuje ve strečinkových cvičeních nastavených na vzrušující příběhy, které děti poznávají a milují. Můžete použít vyhledávací lištu YouTube se zadáním „aktivity vhodné pro rodinu“ a videa se cvičením pro děti.

Postavte vnitřní překážkovou dráhu

Pokud vaše děti milují překážkové dráhy, které vidí u svých oblíbených hrdinů, je čas si ji postavit i doma. Stačí jen využít kuchyňské židle, gaučové polštáře, deky a cokoliv dalšího. Oblečte se jako ninja bojovník a vzhůru na zdolávání překážek. Můžete dětem měřit i čas, kdo bude nejrychlejší.

Zahradničení je dobrou volbou pro děti

Jedná se o praktický způsob, jak udržet vaše tělo i mysl aktivní. Pěstujte něco, co vaší rodině poskytne jídlo, zábavu a slunce v duši na mnoho let dopředu. Přináší navíc to, co děti vyhledávají – pobyt na čerstvém vzduchu, užívání si sluníčka a zašpinění rukou.

Nezapomeňte také na výlety a procházky do okolí.

Připravte si pohoštění

A za ten všechen pohyb je na místě se také odměnit. Nakrájejte zeleninu, sýr, salámy a nasypte si krekry.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: