08. prosince 2021
Kategorie: Rodina

Nepatří vaše rodina mezi ranní ptáčata? Vyzkoušejte novou ranní rutinu

Každé ráno nabízí novou příležitost převzít kontrolu nad dnem a udělat si ho po svém. Nechce se vám vstávat? Můžete si povzdychnout a budík nastavit, aby zvonil za dalších deset minut, ale lepší je tento úsek neprodlužovat.

Někdo se dostane do fáze, kdy je unavený i po své porci ranní kávy. I když jste zatvrzelí jako noční sova, můžete se naučit dělat věci tak, aby se vaše rána stala produktivnější a osvěžující. Musíte čelit novému dni s větším nadšením. My vám poradíme!

Pár tipů, jak rychleji vstát z postele

Zvolte novou melodii na zvonění budíku

Zdánlivý detail, ale nová a více rytmická písnička, vás nakopne a pomůže vám snáze vstát. Vyberte si tón, který se vám líbí a nalaďte se na tu správnou notu. A rozhodně volte instrumentální melodie, zpěv ptactva vás probere jen napůl.

Pusťte dovnitř světlo

Přirozené světlo je hlavním hráčem vaší ranní rutiny, ať už si to uvědomujete nebo ne. Sluneční světlo pomáhá „natáhnout“ vaše vnitřní hodiny. Postavit se ráno tváří v tvář jasnému světlu může být první pomocí, jak si uvědomit, že je čas se probudit. Usnadníte si tak i včasné spaní večer.

Když vstanete z postele a jdete k oknu, tak nejen roztáhněte závěsy, ale také otevřete okno. Zhluboka se nadechněte a užijte si čerstvý vzduch.

Umyjte si obličej

A učiňte to tak, že si na obličej budete stříkat vodou z dlaní. Vlažná voda osvěží unavené oči a povzbudí vaše smysly.

Vydatná snídaně je základ dne

Začněte svůj den vyváženou snídaní nabitou bílkovinami, která nezaplní jen váš prázdný žaludek. Také vás nabije energií a dodá palivo pro následující aktivity.

Snídaně není absolutní nutností, ale může dát vašemu ránu uspokojivou vzpruhu – zvláště pokud se rozhodnete pro přísady jako celozrnné produkty, ovoce, zeleninu a bílkoviny jako vejce nebo čistý jogurt.

Nezapomeňte dodržovat pitný režim

Vyvážená snídaně musí také zahrnovat nápoje, např. kávu, zelený nebo černý čaj spolu se sklenicí čisté vody. Zkuste si na snídani ukrojit kus času, abyste si pomalu dopřáli svůj ranní nápoj. Nehltejte, nespěchejte a v klidu se připravte do práce nebo školy.

Protáhněte tělo

Ranní protahování může pomoci zmírnit napětí ve svalech. Nebudete tak napjatí a malátní, naopak to pomáhá k ostražitosti. Fyzická aktivita zvyšuje průtok krve celým mozkem a tělem. Současně je dodávkou energie a zlepšuje kardiovaskulární zdraví.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: