05. října 2023
Kategorie: Bydlení

Péče o sedací soupravu: průvodce pro dlouhou životnost a stylový vzhled

Sedací souprava je srdcem každého obývacího pokoje. Když se po dlouhém dni chceme pohodlně uvelebit před televizí nebo si užít příjemné posezení s rodinou a přáteli, naše pohovka a křesla jsou tím pravým místem. Aby nám však tato neocenitelná součást interiéru vydržela dlouho v bezchybném stavu a zachovala si svou krásu, je třeba jim věnovat pravidelnou a správnou péči. V tomto článku vám přinášíme užitečné tipy a triky, jak pečovat o vaši sedací soupravu, aby vám sloužila mnoho let a stále vypadala jako nová.

Pravidelné vysávání a čištění

S pravidelným vysáváním odstraníme prach, drobné nečistoty a chlupy domácích mazlíčků, které se mohou na sedací soupravě usazovat. Použijte speciální kartáčový nástavec, abyste šetrně vyčistili i švy a zákoutí.

Ochrana před sluncem a teplem

Pokud je vaše sedací souprava umístěna poblíž oken, mějte na paměti, že přímé sluneční paprsky mohou způsobit vyblednutí látky. Použijte žaluzie nebo závěsy, které působí jako ochrana proti UV záření. Stejně tak se vyhněte umístění pohovky příliš blízko radiátorů, aby nedocházelo k nadměrnému vysoušení materiálů.

Pravidelné otáčení a obracení polštářů

Abyste zajistili rovnoměrné opotřebení sedací soupravy, pravidelně otáčejte a obracíte polštáře (pokud je to možné). To zabrání vzniku prohlubní a zároveň prodlouží životnost polstrování.

Péče o látkové potahy

Látkové potahy lze často sundat a prát v pračce. Vždy dodržujte pokyny na etiketě, které uvádějí doporučenou teplotu a způsob praní. Pokud je to možné, investujte do látek s odolností vůči skvrnám a zašpinění, což usnadní jejich čištění.

Kožená sedací souprava

Pokud vlastníte koženou sedací soupravu, pravidelně ji otírejte vlhkým hadříkem, abyste odstranili prach a nečistoty. Následně použijte speciální čisticí prostředky určené pro kožený nábytek, které ho udrží v optimálním stavu.

Opatrně s jídlem a nápoji

Ačkoli je pohovka místem, kde si rádi vychutnáváme své oblíbené pochoutky, měli bychom být opatrní, aby se jídlo a nápoje nedostaly na sedací soupravu a nezpůsobily nevratné skvrny. Mějte v blízkosti ubrousky, popřípadě použijte ochranné potahy.

Pečování o sedací soupravu není náročné a přináší mnoho výhod. Správná péče prodlouží životnost nábytku a udrží jej v perfektním stavu. Pamatujte si pravidelné vysávání a čištění, ochranu před sluncem a teplem, otáčení polštářů a dodržování péče o látkové potahy nebo kožený nábytek. Díky tomu si budete moci užívat krásnou a pohodlnou sedací soupravu po mnoho let.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: