30. března 2023
Kategorie: PR Tipy

Přemýšlí vaše firma ekologicky? Pokud ne, je správný okamžik začít

Dvacáté první století s sebou přináší ohromnou ekologickou zátěž, která postupem let začíná měnit náš svět k nepoznání. V současnosti se již nejedná o jakýsi skrytý problém na druhém konci planety, ale můžeme jej snadno pozorovat i v našich končinách. Přesně proto je společenským i obchodním tématem číslo jedna udržitelná budoucnost. Jak přispět k této myšlence?

Zodpovědnost nepočká

Nezáleží na tom, které televizní, internetové či papírové noviny otevřete, všude se dozvíte celou řadu informací na téma ekologie. Není se čemu divit, jelikož daná problematika trápí nejen mezinárodní organizace a zkušené vědce, nýbrž i vlády, firmy a jednotlivé domácnosti. Pokud se nechceme v následujících desítkách let potýkat s vážnými potížemi, musíme se naučit žít v souladu s ekosystémem.

Zapomeňme nyní na ohromné činitele, jako například uhelné elektrárny, letecké společnosti a podobně, a zaměřme se spíše na menší firmy v podobě obchodů, skladů i kanceláří. Ty jsou totiž v dnešní době pod pečlivým dohledem zákazníků, již stále častěji volí služby šetrných poskytovatelů. Z hlediska byznysu je tudíž vhodné jít tomuto modernímu trendu naproti. Kde začít?

Důvěra zákazníků

Zdaleka nejviditelnějším aspektem vaší činnosti jsou obalové materiály. Ty se totiž každým dnem dostávají ke klientům ze všech koutů České republiky. To platí zejména pro majitele e-shopů, kteří zvládnou spotřebovat klidně i stovky krabic za jedno dopoledne. Chcete-li si vysloužit pozitivní recenze a větší zájem, zapomeňte na nešetrné plasty a podobná řešení.

Papírové krabice sice logicky používají úplně všichni, ale o něco horší situace nastává v případě volby výplňových prostředků. Zde přichází na scénu celá řada možností, z nichž některé dokážou spolehlivě popudit příjemce zásilky. Typickým příkladem jsou zbytečně velké obaly, jejichž prostor je vyplněný desítkami metrů bublinkové folie.

Neviditelný přístup

Nyní se přesuneme od mínění zákazníků zpět k vašemu osobnímu boji. Peníze jsou bezesporu extrémně důležitou součástí podnikání a děláte jej přesně kvůli nim. Pravý úspěch však tkví i v dalších aspektech, mezi něž samozřejmě patří i zodpovědnost. Čím větší společnost vlastníte, tím více odpadků denně vyprodukujete. Snažte se proto pracovat s co největším množstvím recyklovatelných pomůcek, zbytečně nevyhazujte znovupoužitelné vybavení a nezapomínejte na kompostovatelné pytle.

Klasické igelitové pytle mají totiž na svědomí ohromné znečištění oceánů, řek i pobřeží jednotlivých kontinentů. Ve výsledku je drtivá většina mořských živočichů otrávená mikroplasty, které následně konzumujeme i my. I přesto, že vám kompostovatelné tašky nepřinesou přízeň klientů, se s nimi seznamte a nebojte se jejich koupě.

Kvalitní dodavatelé

Všechny obchodní společnosti potřebují neustálý přísun solidních obalových materiálů i přidružených potřeb. Není nic horšího, než zbytečně zdržovat realizaci zakázky jen z toho důvodu, že jste zapomněli objednat obyčejné krabice. Stejně tak si dávejte pozor na ceny jednotlivých poskytovatelů, protože se setkáte se znatelnými rozdíly. Z dlouhodobého hlediska vám každá ušetřená koruna podstatně zvýší zisky.

Nevíte-li si rady s nalezením zkušených dodavatelů, navštivte internetové stránky společnosti Obaly Kredo. Daní experti totiž disponují pestrým inventářem položek, s jejichž pomocí zvládnete hravě vyřídit veškeré objednávky. K tomu připočtěte ještě výrazné množstevní slevy, odeslání do dvaceti čtyř hodin, dopravu zdarma a profesionální poradenství. Ať už sháníte krabice, sáčky, obálky nebo jakoukoliv další pomůcku, jste na správné adrese.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: