26. února 2021
Kategorie: PR Tipy

Rostlinné sýry Tudlee od mléčných nerozeznáte

Tudlee je značka rostlinných produktů z podhůří Šumavy. V její nabídce najdete i alternativy k sýrům, které chutnají a mají vlastnosti úplně jako ty klasické mléčné. Díky spojení se SINEA, inovátorem v oblasti rostlinných produktů, přinášejí vylepšenou recepturu – nově obsahují kvalitní protein z fava fazolí.

Leckdo by tipoval, že zastáncům rostlinné stravy bude chybět hlavně maso, ale jsou to sýry, které v jídelníčku zoufale scházely. Doba a technologie se naštěstí posunuly dopředu a rostlinné alternativy sýrů existují v bločku i jako plátky, například od české značky Tudlee. Nejen zastánci rostlinné stravy, i lidé s alergií na laktózu nebo zastánci zdravého jídelníčku jsou překvapeni, jak skvělou chuť nabízejí – jsou prakticky k nerozeznání oproti těm z živočišného mléka.

Rostlinné sýry Tudlee se vyrábějí přirozeně bez lepku, laktózy, sóji, palmového oleje a geneticky modifikovaných potravin. Jejich hlavní složkou je kokosový olej. Mají novou recepturu, jejíž součástí je rostlinný protein z fava fazole, v jehož chuti není ani náznak mdlého proteinového aroma.

Bloček s příchutí čedaru, Block Original. Je balený v praktickém střívku, takže se snadno strouhá a krájí. Využijete jej i v teplé kuchyni – je vynikající například na sýrovou omáčku. 200 g, složení: pitná voda, modifikované škroby, kokosový tuk, proteinový izolát z fava fazole, maltodextrin, jedlá sůl, aroma, kvasničný extrakt, barvivo: karoteny. Cena od 49,90 Kč.

Tudlee pořídíte jako stogramové plátky ve třech příchutích: Original (čedar), Uzené a Provensálské bylinky. Hodí se na pečivo i do teplé kuchyně, například zapečené se zeleninou. Seženete je také ve dvousetgramovém bločku, který můžete libovolně krájet, strouhat i rozpékat – sýrovou omáčku z něj nerozeznáte od té z mléčného sýra. Tudlee mají oproti klasickým sýrům vyvážený obsah soli, proto jsou vhodné i pro děti nebo osoby trpící vysokým tlakem.

Plátkové sýry Tudlee ve 3 příchutích: Original, Provensálské bylinkyUzené. 100 g, složení: pitná voda, kokosový tuk, upravený škrob, proteinový izolát z fava fazole, jedlá sůl, aroma, stabilizátor, barvivo. Cena od 34,90 Kč.

Výjimečnost rostlinných sýrů Tudlee:

  • 100% rostlinné,
  • přirozené bezlepkové,
  • bez geneticky modifikovaných ingrediencí,
  • neobsahují laktózu, vejce ani cholesterol,
  • výroba v České republice,
  • varianty plátky a bloček,
  • skvělá chuť.

Tudlee je partnerem značky SINEA. Ta funguje na českém trhu jako garant rostlinné kvality, perfektní chuti a dostupnosti. Jejím cílem je pomoci nejen šíření myšlenky chutné rostlinné stravy, ale i podpora partnerů, výrobců kvalitních potravin, kterým zároveň pomáhá s vývojem a propagací.

Výrobky od značky Tudlee seženete například na Rohlíku, v Globusu, v TESCU a obchodech zdravé výživy.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: