04. listopadu 2022
Kategorie: Gastronomie

Recept na dokonalou ledovou kávu jako z kavárny!

Letní měsíce (ale nejen ty) lákají ke konzumaci ledové kávy. V obchodě najdete mnoho druhů, ale nejlepší je vlastní příprava doma. Nejen, že si ji připravíte podle svého, ale také můžete použít skutečně kvalitní kávu. Dnes se podíváme na jednoduchý a levný recept, díky kterému si vždy připravíte vynikající ledovou kávu. Výroba je velmi jednoduchá a celkem vám zabere jen pár minut. Navíc si jednotlivé komponenty můžete připravit předem.

Co je důležité pro vynikající kávu?

Základem jsou pochopitelně kvalitní kávová zrna. Na výrobu ledové kávy si musíte večer předem uvařit kvalitní zrnkovou kávu. Díky tomu bude mít ráno pokojovou teplotu. Mnoho lidí přelévá horkou kávu přes led, ale tento způsob bude chutnat lépe. Můžete ale samozřejmě kávu uvařit až ráno a poté ji nalít přes led, abyste ji vychladili. S dnešním receptem si připravíte kávu jako ze Starbucks, která vás bude stát čtvrtinovou cenu.

Co potřebujete na výrobu ledové kávy?

Na výrobu jedné sklenice ledové kávy, která vám celkem zabere 5 minut času, budete potřebovat jen pár ingrediencí. Připravte si 1 šálek kvalitní kávy o pokojové teplotě, 1 lžíci mléka, 1 lžíci smetany, ½ šálku cukru, 1 šálek vody a ½ lžičky vanilkového extraktu. Nic jiného pro přípravu kávy s vynikajícím sirupem nebudete potřebovat. Chutě každého z nás jsou trochu jiné, ale tato káva vám bude zaručeně chutnat. Případně si upravte množství surovin podle své chuti.

Pracovní postup

Kávu již budete mít hotovou z předchozího večera. Tu proto ráno připravovat nemusíte. Vyrobit si ale musíte sirup. Smíchejte cukr a 1 šálek vody. Nalijte ho hrnce a ohřívejte na středním ohni. Míchejte, dokud se cukr nerozpustí. Nechte směs vychladnout a přidejte vanilkový extrakt. Vložte do lednice. Sirup si také můžete připravit již večer předtím. Kávu podávejte na ledu s mlékem, smetanou a sirupem. Podle chuti přidávejte sirup po malých lžičkách.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: