14. dubna 2021
Kategorie: Zdraví

Sušené švestky příznivě ovlivňují mnoho funkcí lidského organismu

Sušené švestky dokážou kouzlit tím, že vám pomohou zhubnout, zlepšit trávení, udržet zdravé kosti a krev a mnohem více. Toto sušené ovoce je plné zdravých živin, po kterých vaše tělo prahne. Abyste získali všechny jejich výhody, stačí sníst pouze šest sušených švestek denně.

Podporují mnoho funkcí těla

100 gramů sušených švestek obsahuje 732 mg draslíku. Tento makrominerál je pro naše tělo nezbytný, protože mu pomáhá správně fungovat a předcházet mnoha chorobám. Tím snížuje riziko vzniku mozkové mrtvice, udržuje zdravé kosti, pomáhá při zdravém růstu svalů a může dokonce podporovat správnou funkci nervů. Doporučuje se jíst přibližně 4700 mg draslíku denně. K tomu můžete kombinovat sušené švestky s jinými potravinami, jako je listová zelená zelenina, banány nebo jablka.

Jsou dobré pro krev

Nedostatek železa v těle může způsobit anémii, která by mohla vést k vážným komplikacím. Mezi nimi je silná únava, problémy se srdcem nebo plicemi a problémy v těhotenství. Sušené švestky jsou skvělým zdrojem železa, což z nich činí jeden z nejlepších produktů, který těmto problémům předchází.

Zlepšují trávení

Švestky jsou nabité vlákninou, klíčovým prvkem, který podporuje zdravé trávení. Například jeden šálek vykostěných švestek obsahuje 12 gramů rozpustné vlákniny. Kromě toho obsahují sorbitol, přírodní projímadlo, které pomáhá stimulovat pohyby střev.

Pomáhají v boji s nadváhou

Díky vláknině máte dlouho pocit sytosti a lépe regulujete hmotnost. Sušené švestky jsou součást zdravé výživy často.

Udržují kosti zdravé a silné

U lidí, kterým hrozí riziko osteoporózy, zejména u žen a starších lidí, může dojít ke ztrátě minerální hustoty kostí. Vědci z jedné studie zkoumali účinky konzumace sušených švestek na osteopenické postmenopauzální ženy. Výsledky ukázaly, že sušené švestky tomuto problému ve skutečnosti pomáhaly předcházet.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: