01. září 2022
Kategorie: Bydlení

Trendy v interiéru, kterým byste se měli vyhnout!

Hodně lidí se řídí podle aktuálních trendů v interiér designu a přizpůsobují podle toho svůj domov. Pravdou je, že ne každý trend je udržitelný pro delší dobu a mnoho z nich může váš dům nebo byt nepříjemně zaplnit. Které populární trendy nejsou pro většinu lidí dobré, a měli byste se raději podívat na jiné?

Obdélníkové dlaždice „subway“

Všichni známe malé obdélníkové dlaždice, které se staly v poslední době velmi běžné. A díky tomu také poměrně nudné. Skvěle se hodí do industriálního interiéru, ale v posledních letech je jich příliš mnoho. Místo toho můžete sáhnout po čtvercích nebo jedinečných geometrických dlaždicích v pastelových barvách, které budou vypadat originálně a velmi osobitě.

Otevřené prostory

Otevřené bydlení je snem mnoha lidí a skvěle funguje hlavně ve velkém prostoru. Díky pandemii jsme ale zjistili, že soukromí je doma také velmi důležité. To vám otevřený prostor neposkytne. Od roku 2020 se stalo prioritou oddělit konkrétní místnosti a efektivně rozčlenit domov podle toho, k čemu jednotlivé části slouží. To se po mnoho let nedělo a jediná místnost v sobě kombinovala vše.

Místo toho můžete vyzkoušet tzv. „rozbité bydlení“. I přesto, že máte jeden velký prostor, kde je pracovna, obývací pokoj, jídelní i kuchyně, můžete jednotlivé části od sebe oddělit. Oddělení lze provést pomocí zónového světla, pohyblivých zástěn nebo knihovny. Díky tomu budete mít jasně rozdělenou místnost, kde budou moci mít jednotliví členové domácnosti klid a soukromí.

Sušené květiny

Po dlouhou dobu byly (a stále jsou) sušené květiny v interiéru velmi oblíbené. Pravdou je, že přináší do vašeho domova negativitu a drží se v nich hodně prachu. Místo toho zkuste živé rostliny. Vytvořte do doma hotovou džungli a budete se najednou cítit velmi pohodlně, příjemně a útulně. Existuje mnoho rostliny různých velikostí, tvaru a struktur, takže máte z čeho vybírat. Výsledný vzhled je pouze na vás!

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: