15. června 2023
Kategorie: Cestování

Tropická dovolená na Kostarice. Co čekat od tohoto malého ráje?

Kostarika je malý ostrov ve Střední Americe, kam by alespoň jednou za život měl vyrazit snad každý. Jestli milujete teplo, průzračně čistou vodu, pláže a divokou přírodu, toto místo pro vás bude dokonalé. Davy turistů možná potkáte ve městě, ale pláže budete mít prakticky jen pro sebe, protože mnoho z nich znají jen místní. Navíc uvidíte v přirozeném prostředí zvířata, která vídáme jen v zoologické zahradě. Proč vyrazit na dovolenou na Kostariku?

Adrenalinové zážitky a vodní sporty

Milujete adrenalin? Kostarika je na vás připravená. Místní pralesy jsou divoké a lákají na procházku. Projet se ale můžete také na raftech v divoké řece. Navštívit můžete také velkou zipline stezku, vyzkoušet si bungee jumping, skydiving, potápění nebo surfování. Místní vlny jsou známé po celém světě. Jestli milujete vodu a aktivní dovolené, Kostarika vám poskytne vše, po čem toužíte.

Nádherné pláže a panenská příroda

Mnoho lidí říká, že místní pláže jsou nejkrásnější na světě. Přesvědčit se o tom můžete na vlastní oči. Podívat se můžete na pláže u Atlantského i Tichého oceánu, ale také na pláže v národním parku. Uvidíte, že nic takhle krásného jste v životě neviděli. Deštné pralesy, kterých se nikdy člověk nedotkl, tvoří asi čtvrtinu celého ostrova.

Nejlepší bude, když se do pralesa vydáte se zkušeným průvodcem, který vám ukáže vše důležité. Navíc díky němu zajisté uvidíte i místní zvířata, vodopády a vulkány. Na Kostarice žijí desítky druhů opic a ptáků. Potkáte zde ale také lenochody, leguány, gekony a další zvířata. Navštívit můžete také místní zoologické zahrady a stanice.

Země plná štěstí

Velkým lákadlem na Kostarice je také ekoturistika, protože zde není příliš mnoho turistů. Ubytovat se můžete v tzv. ecolodges, které jsou často přímo v přírodě. Zapomenout ale nesmíme ani na místní obyvatele, kteří se neustále usmívají, jsou velmi šťastní, milí a přátelští. A ochutnat musíte také místní jídlo, které se ničemu nevyrovná. Čerstvé ovoce a zelenina jsou základem stravy, ale ochutnat můžete také vajíčka, klobásy nebo velmi kvalitní čokoládu.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: