07. května 2021
Kategorie: PR Tipy

Ušetřete čas a tiskněte z mobilu

Dnešní chytré telefony jsou čím dál vychytanější, mají lepší fotoaparáty, vyšší interní paměť či zvýšený operační výkon. To vše jsou důvody, proč se ze smartphonů stávají čí, dál častěji plnohodnotné pracovní nástroje. Dokonce poměrně často již suplují notebooky, i díky své příruční velikosti. Tento trend můžeme vidět i na zvyšující se poptávce po mobilech a tabletech. Michal Táborský z TisknuLevne.cz poradí, jak díky propojení tiskárny a mobilního zařízení ušetřit čas.

Mobil místo počítače

Kromě odpovídání na maily, volání, kalendáře a jiných vymožeností je možné využít dokonce tisku dokumentů a to rovnou z mobilního zařízení, to ušetří spoustu práce a času. Pokud jste dříve chtěli něco vytisknout, byl to téměř nadlidský úkol, dnes je to o poznání snazší. Před pár lety jste museli instalovat speciální aplikace, abyste mohli vytisknout, co potřebujete. Avšak během času vývojáři pochopili, že je nutné s tím něco udělat, a tak v současnosti jsou oba nejrozšířenější operační systémy (Android i iOS) schopné tisknout bez nutnosti instalovat jakoukoliv další aplikaci. Již je možné tisknout téměř na jakékoliv modernější tiskárně. Stačí, aby měly Vaše tiskárny, ať už inkoustové tiskárny nebo laserové tiskárny, zabudovanou funkci Wi-Fi a byly schopné se připojit k síti. Následně jen připojíte svůj mobilní přístroj do stejné sítě buď pomocí Google Cloud Print, který je pro zařízení s Androidem, nebo pokud máte zařízení s iOSem, použijete AirPrint.

Samozřejmě i pro skenování jsou různé aplikace, které si můžete do telefonu nainstalovat. Nyní se však zaměříme především na tisk z mobilních zařízení a jak je jednoduše spárovat s Vaší tiskárnou.

Návod jak tisknout z mobilních zařízení?

Jak už bylo zmíněno v textu výše Android i iOS potřebují ke svému fungování trochu jiné aplikace.
Pro Android je potřeba instalovat aplikaci Google Cloud Print. Je nutno říct, že většina nových zařízení má již tuto aplikaci předinstalovanou. Pokud jí máte nainstalovanou, pouze spárujte svůj tablet či chytrý telefon s tiskárnou. Jestliže jsou obě zařízení (multifunkční tiskárna s Wi-Fi i telefon) připojené ke stejné Wi-Fi síti, stačí jen v aplikaci přidat tiskárnu a můžete tisknout.
Všechna zařízení od výrobce Apple mají takovouto funkci pro bezdrátový tisk v sobě už zabudovanou, tedy není potřeba instalovat žádnou další aplikaci. U zařízení s tímto operačním systémem je potřeba, aby Vaše tiskárna podporovala funkci AirPrint. Zda Vaše tiskárna podporuje tuto funkci, najdete na stránkách Apple či v manuálu Vaší tiskárny.

Ať už potřebujete vytisknout cokoliv, tak takovouto „příruční kancelář v podobě Vašeho chytrého telefonu či tabletu, můžeme jedině doporučit. Je to velmi snadné, rychlé a nenáročné. Držíme palce, aby šla práce rychle od ruky.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: