04. srpna 2023
Kategorie: PR Tipy

Zapomeňte na Chorvatsko a vyrazte do Polska! Nebudete litovat!

Inflace a zavedení Eura pro mnohé turisty z Chorvatska učinily finančně nedostupnou destinaci. Zkrátka na ni nemají. A nejenom tito lidé místo na jih vyrážejí na sever. Do Polska. A správně dělají.

Stále více lidí k našim severním sousedům jezdí nejenom za levnějšími nákupy, ale také k tamnímu moři. A spousta z nich je nadšená. Balt je dle jejich slov sice o něco chladnější (což ve stínu neúnosných veder stále panující v jižní Evropě rozhodně není k zahození), ale jinak plně snese srovnání s pobřežími středomořských letovisek. Na plážích převažuje jemný písek nebo drobné kamínky. Budete-li mít štěstí, narazíte na malé oblázky jantaru. Polsko toho ale nabízí mnohem víc, ať již se jedná o krásnou přírodu či úchvatné památky.

Kam se vydat?

Jednu z nejvíce proslulých pláží najdete ve Gdaňském zálivu v Sopotech. Těm kraluje slavné molo vyrobené pouze ze dřeva. Právě to z něj dělá raritu. Je široké deset metrů a dlouhé půl kilometru. A v jeho okolí se rozprostírá pláž, které místní neřeknou jinak než polská riviéra.

Polská riviéra v Sopotech, Autor: Diego Delso

Krásné pláže najdete i na poloostrově Hel. Široké, rozlehlé a obklopené borovicovými lesy. Naprosto úchvatná je ta u rybářské vesničky Chalupy, na níž si připadáte jako v Karibiku. Časopis National Geographic ji v žebříčku nejkrásnějších pláží světa umístil na úctyhodném pátém místě.

Vyrazte na vlastní pěst

Další výhodou Polska je, že dovolenou si tu nemusíte pořizovat přes cestovní kancelář. Na většinu míst pohodlně dojedete autem a ubytování si zarezervujete třeba na serveru hotely.cz, který sdružuje nabídky ubytovatelů napříč střední Evropou. V nabídce je ubytování v Polsku, Maďarsku, Rumunsku, Chorvatsku i na Slovensku. A samozřejmě v Česku.

Pořídit ubytování v Polsku zvládnete snadno online na Hotely.cz

V nabídce jsou hotely, penziony, apartmány, chaty i chalupy. Hotely v Kolobřehu, Zakopanem, Krakovu, Gdaňsku, ale také hotely ve Varšavě a celé řadě dalších polských měst.

Pokud zkrátka plánujete dovolenou, vybírejte si hotely a ubytování na Hotely.cz.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: