21. dubna 2020
Kategorie: PR Tipy

4 kroky k perfektním závěsům

Pověsit, nebo nepověsit? V případě závěsů jde o vskutku zapeklitou otázku, protože výsledek vždy neodpovídá původnímu očekávání. Na druhou stranu lze díky nim dosáhnout velmi zajímavého vizuálního efektu. Kromě toho že s jejich pomocí v případě potřeby okamžitě zatemníme okna, můžeme stejně jednoduše a rychle proměnit interiér. Ke stavu dokonalosti však vede několik důležitých kroků a krůčku. Projděte si je společně s námi a aplikujte u vás doma. 

1. Výška

Naprosto klíčovým faktorem, který má na celkový dojem ze závěsů největší vliv, je jejich výška. Látka by měla dostatečně přesahovat plochu okna (kolejnice či závěsná tyč má být o cca 15-30 cm delší než okno) a ideálně končit těsně nad podlahou. Samozřejmě může být i kratší, například s ohledem na efektivní využití radiátoru umístěného pod parapetem. V takovém případě si pohlídejte, aby závěsy končily min. 3 cm nad topením či jiným předmětem, jež nechcete zakrýt.

2. Tkanina

Závěsy patří k příslušenství, které můžeme jednoduše vyměnit, a proto je vhodné tuto možnost využívat s ohledem na aktuální roční dobu. Zatímco v zimě oceníme těžší závěsy s větší gramáží, protože mohou poměrně účinně izolovat teplo, v létě jsou mnohem lepší prodyšnější látky. Zároveň vždy zvažte, do jaké míry mají závěsy propouštět světlo. Spokojíte se s mírným utlumením, nebo potřebujete zatemnit?

3. Barva

Při výběru barvy berte ohled na stávající barevné schéma dané místnosti. Nemusí být identická, ale rozhodně by neměla působit jako pěst na oko. Vsadíte-li na prověřené barevné kombinace, neuděláte chybu. Pamatujte, že méně je více – pomyslné maximum představují tři až čtyři barvy. Závěsy mohou bát neutrální i odvážné s bohatým vzorováním. Citlivě zvolený design udělá velkou parádu v každém interiéru.

4. Vzor

Pokud nezvolíte jednobarevné provedení, snažte se vybrat stejný nebo podobný vzor, který najdete i na dalších prvcích – třeba na polštářcích, ubrusu nebo paravánu. Inspirujte se nabídkou e-shopu interie.cz, kde najdete trendy kousky i klasiku. Prodejce nabízí také záclony a další bytový textil.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: