28. července 2023
Kategorie: Zdraví

4 příznaky menstruace, o kterých nikdo nemluví

Perioda je pro mnoho žen nejhorším obdobím v měsíci. Náladovost, křeče nebo únava jsou známé příznaky, které zná každý. Možná ale neznáte několik dalších signálů menstruace, které nejsou příliš známé. K tomuto období v měsíci ale neodmyslitelně patří. Podívejme se na čtyři symptomy, které byste měly znát a vědět, že jde o součást vaší periody.

Obrovský hlad a negativní myšlenky

Možná ten pocit znáte. Těsně před počátkem menstruace dostanete vlčí hlad a mohly byste jíst po celý den. Odborníci dokázali, že silná chuť k jídlu je příznakem PMS. Hormonální změny v těle s námi dělají mnohé. Tělo mimo jiné potřebuje více energie, a proto máte také větší hlad. Myslete na to, abyste měli před menstruací i během cyklu dostatek nutričně bohatých potravin. Na sladkosti zapomeňte, protože se nebudete cítit o nic lépe.

Negativní myšlenky a úzkost se u mnoha žen dostavuje asi jeden den před počátkem cyklu. Pociťovat můžete také smutek nebo strach z nepodstatných drobností. Úzkost je příznakem PMS nebo PMDD. Dostavit se mohou i jiné emoce, jako je hněv, beznaděj nebo extrémní náladovost.

Neuvěřitelně citlivá pokožka a bolesti zubů i dásní

Mnoho žen se setkává se silnou citlivostí pokožky během menstruace. Hormonální změny mohou změnit citlivost, a to nejen emocionální, ale také fyzickou. Estrogen pomáhá chránit pokožku a během periody je ho v těle ženy mnohem více. Jestli máte v plánu návštěvu lékaře nebo si chcete epilovat nohy, měly byste zvážit přesun těchto záležitostí na jiný týden.

Oteklé dásně a citlivé zuby jsou také velkým problémem pro mnoho žen, a to právě v období menstruace. Některé ženy mají pocit, že si potřebují vyčistit zuby každých pár hodin. Tento příznak je také následkem nárůstu estrogenu a progesteronu v ženském těle. Zvýšený průtok krve snižuje schopnost bojovat s tvorbou plaku, a proto máte neustále špatný pocit v ústech.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům:
Štítky:, ,