12. ledna 2017
Kategorie: Zdraví

Jak na tmavé kruhy pod očima?

Kruhy pod očima podle mnohých vznikají nedostatkem spánku, příčin jejich tvorby je však několik. Mezi ně patří namáhání očí, např. při čtení v nedostatečně osvětlení místnosti, dále nesprávná životospráva, pití alkoholu, některá onemocnění vnitřních orgánů či dědičné faktory, které se zhoršují s postupujícím věkem.

Podle odborníků stojí za tmavými kruhy také ucpaný nos, rýma totiž brání v odvádění krve do nosní oblasti, ta se hromadí pod očima, což vede k tmavšímu zabarvení žilek.

Jak na kruhy pod očima?

Existuje naštěstí řada způsobů, jak tento nedostatek skrývat.

Tím nejjistějším je korektor. Abyste dosáhli přirozeného efektu, nanášejte ho jemným tahem směrem od kořene nosu. Dávejte pozor, abyste nepodráždili kůžičku u očí. Ta je totiž velice citlivá. Korektor vybírejte pečlivě, mnohé totiž způsobují vysušování kůžičky, případně tvoření vrásek. Můžete použít také tekutý make-up, který by však měl být vždy o něco světlejší než ten, který použijete na pokrytí celého obličeje.

Tip: Pokud vás trápí kruhy pod očima, měli byste omezit mimo jiné i pití alkoholu.

Pokud se chcete kruhů zbavit trvale, neváhejte si zakoupit speciální oční krémy a gely, které vám kromě tmavého zbarvení a otoků pod očima pomohou i proti vráskám. Kombinovat je můžete s přikládáním plátků čerstvé okurky na oči, účinný je také sáček zeleného čaje či studený obklad.

Měli byste také více spát, odpočívat a co nejméně se poddávat stresu. Také je vhodné ze svého jídelníčku odstranit pokrmy s vysokým množstvím soli, alkohol či kávu. Ty totiž způsobují, že je v těle zadržována voda, která se pak hromadí u dolních víček. Naopak byste jej měli obohatit o vitamín A a D a o železo. Nezapomeňte, že pleť ničí také kouření, proto byste i tento návyk měli omezit.

Nejkrajnějším způsobem, jak odstranit tmavé kruhy pod očima, je plastická operace dolních víček. Tmavé kruhy však ani po tomto zákroku zcela nezmizí, pouze se stanou méně nápadnými.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: