07. září 2018
Kategorie: Cestování

5 ideálních destinací pro dovolenou po sezóně

V nedávném článku jsme se věnovali tématu „Proč vyrazit na dovolenou až po sezóně„. V dnešním článku vám přinášíme tipy, jaké destinace jsou na dovolenou po sezóně ideální.

Pohostinný tuniský ostrov Djerba

Ostrov Djerba ležící u jižního pobřeží Tuniska je největším ostrovem v severní Africe. Jako výletní destinace je vyhledávaný pro pohodlné písčité pláže a zdejší pohostinnost. Navíc zde panuje 320 dnů v roce slunečné počasí. Jedno z hlavních obchodních míst minulosti nabízí i dnes pravidelné trhy s tradičním tuniským zbožím, kam patří zejména keramika nebo textilie. Velice známá je Djerba i pro svoji historickou váženost v oblasti židovské kultury. Ve vesnici Riadh se totiž nachází synagoga La Ghriba, kde je uchováván jeden exemplář Starého Zákona. Sportovce a vodní nadšence osloví bohatá možnost vodních sportů, zejména potápění u skalnatého útesu Ras Taguerness. Subtropický ráj lze navštívit už od 9 000 Kč s letenkou i polopenzí.

Jižní Dalmácie je klenot Chorvatska

Jednou z nejnavštěvovanějších turistických oblastí Chorvatska je jižní Dalmácie. Kulturním centrem této destinace je město Dubrovník, které je pro své historické památky zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Kraj velkých protikladů může zaujmout i projížďkou speciálními loďkami zvanými trupe či lehkým odpočinkem poblíž aromatických borovicových hájů. Poprázdninové teploty vzduchu se zde pohybují kolem 25 °C. Turisté zde mohou odpočívat na oblázkových plážích či plážích s hrubým pískem. Jižní Dalmácie nabízí možnost ubytování jak v luxusních hotelích, tak v pohodlných apartmánech.

Kanárské ostrovy jsou oblíbeným cílem turistů

Ostrovy jako Gran Canaria, Lanzarote, Tenerife a Fuerteventura patří k vůbec nejvyhledávanějším cílům turistů na světě. Kanárské souostroví, které leží v severním Atlantiku a je autonomním společenstvím Španělska, láká mnoha nevšedními zážitky. Místní podnebí nabízí možnost sportovního vyžití v podobě windsurfingu nebo kiteboardingu. Kanárské ostrovy vynikají bohatou směsí hotelů a rekreačních služeb, ale také pestrou přírodou v podobě palmových oáz i měsíčních sopečných krajin. K dovolené tady patří samozřejmě noční život v letoviscích. Horské slunce a zlatavé pláže a zároveň klidnou dovolenou na kouzelném venkově lze zažít téměř celoročně, teplota vzduchu dosahuje na takzvaných Ostrovech věčného jara i v září k příjemným 25 °C. Na podzim je možné pořídit týdenní pobyt s polopenzí již od 11 000 Kč.

Rhodos nabízí přírodní i kulturní krásy

Řecký ostrov Rhodos poskytuje svým návštěvníkům možnost poznávat jak přírodní krásy, tak vzácné historické památky. Na tomto ostrově obklopeném Egejským mořem panuje středomořské klima a i v září nabízí příjemné teploty vhodné ke koupání. Východnímu pobřeží ostrova dominuje město Lindos a další četná letoviska skýtající písečné pláže a klidnější moře. Západní pobřeží naopak potěší příznivce vodních sportů větším množstvím mořských vln. Vyprahlé scenérie ostrova s vyschlými koryty se střídají se zářivě zelenými a stinnými údolími olivových sadů. Kromě příjemného prostředí však ostrov nabízí i antické, byzantské, středověké a turecké památky. Letecký zájezd all inclusive na sedm dní vyjde na 10 500 Kč.

Turecká riviéra nabízí odpočinek na písčitých plážích

Turecká riviéra, omývaná Středozemním mořem, je pověstná zejména díky svým dlouhým písčitým plážím. Osvěžující průzračné moře, zachovalé antické památky i moderní města činí z riviéry ideální místo pro strávení pozdní dovolené. Milovníky tepla potěší zářijové průměrné teploty dosahující stále k 30 °C. Lidé z celého světa se sem sjíždějí navštívit banánové plantáže, drsné pohoří Taurus či třeba stále zelené eukalyptové háje. Turisté vyhledávají především pobyty v letoviscích Alanya, Antalya, Side nebo Kemer, které nabízejí špičkové služby a komfortní zázemí. Na týdenní letecký pobyt se stravou typu all inclusive si připravte částku od 9 000 Kč.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: