14. června 2022
Kategorie: Cestování

4 tipy na evropské letní hudební festivaly s volným vstupem

Hudební festivaly k létu patří a v Evropě se jich každý rok rozezní stovky a tisíce. Pokud se za hudbou vydáváte rádi i za hranice, přinášíme vám tipy na oblíbené festivaly, kde navíc za vstup nezaplatíte ani korunu. 

1) West End LIVE

Plánujete-li na konci června vyrazit do Londýna a jste navíc fanoušky muzikálů, neměli byste si nechat ujít dva dny (26. a 27. června) plné nejlepších muzikálových představení v rámci West End LIVE. Víkend plný vybraných představení pod širým nebem vás čeká na Trafalgar square a letošní ročník nabídne celou řadu slavných kousků – Romeo a Julie, Kráska a zvíře, Frozen, Velký Gatsby, Lví král, Mama Mia, My Fair Lady, Bídníci a další.

Do Londýna se dostanete nejlépe letecky, aktuálně navíc můžete na Kiwi.com ulovit výhodné zpáteční letenky s odletem z Drážďan od necelých 600 Kč, jednosměrnou z Prahy už kolem 800 Kč.

2) Lars Rock Fest

Tento nezávislý hudební festival se každoročně koná v půvabném toskánském městečku Chiusi, letos od 8. do 10. července. Tentokrát přivítá německou kapelu faUSt nebo americkou post-punkovou skupinu Algiers, rockovou kapelu Nothing či britskou punkovou skupinu Porridge Radio, ale i další, umělce. Součástí třídenního festivalu bude také výstava fotografií, recyklační workshop, lekce vaření a jóga.

Nejjednodušší způsob, jak se na tento festival dostat, je zaletět si z Prahy do Říma a následně vlakem či autobusem až na místo. Jednosměrnou letenku z Prahy do Říma s nízkonákladovkou najdete na Kiwi.com kolem 1500 Kč.

3) Danube Island Festival

Největší evropský hudební festival pod širým nebem se koná od 24. do 26. června na městském ostrově Dunabe ve Vídni. V rámci této akce se tento dlouhý vídeňský ostrov stane útočištěm místních umělců, ale i zahraničních hvězd jako je Mando Diao, Lisa Stansfield, Amy Mcdonald, Michael Bolton, Sean Paul a Sir Geldof.

Vídeň leží kousek od českých hranic, a proto nejjednodušší způsob dopravy do tohoto města je po silnici, případně vlakem, který Vás přiveze na hlavní nádraží během pár hodin. Za autobusový či vlakový lístek z Prahy do Vídně dáte necelých 400 Kč.

4) Parkpop

Poslední last minute tip je festival Parkop v Haagu. Jednodenní akce, na které každoročně vystupují lokální i zahraniční umělci, připadá už na tuto neděli 12. června. Letošní 40. ročník se poprvé odehraje na travnaté ploše Malieveld v centru města. Vystoupí tu birminghamská dub/reggae skupina UB40 nebo holandská kapela DI-RECT se svým hudebním mixem rockových, soulových i popových rytmů.

Pokud máte v plánu Haag navštívit zrovna v tuto dobu, nezapomeňte se na Malieveldu zastavit. A pokud vás festival zlákal na poslední chvíli, jednosměrnou sobotní letenku do Amsterdamu najdete na kiwi.com pod 3000 Kč.

Sponzor a autor článku: kiwi.com

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: