21. prosince 2023
Kategorie: Zábava

7 tipů na zábavné vánoční hry pro celou rodinu i děti

Vánoce jsou za dveřmi a s nimi i čas, kdy se celá rodina schází u jednoho stolu. Aby byly tyto chvíle nezapomenutelné, přinášíme vám 7 tipů na hry, které rozzáří oči nejen dětem, ale i dospělým.

Vánoce jsou obdobím plným radosti, pohody a rodinného soužití. A co může být lepším způsobem, jak si tyto chvíle užít, než prostřednictvím společných her, které spojí malé i velké? Připravili jsme pro vás seznam sedmi vánočních her, které přidají vašim svátkům špetku soutěživosti, smíchu a nezapomenutelných zážitků.

1) Vánoční pexeso

Pexeso není jen pro děti! Vytvořte si vlastní vánoční pexeso s obrázky typickými pro sváteční období – sněhuláky, dárky, vánoční stromečky, hvězdy a další. Vytiskněte dvojice obrázků na kartičky a nechte rodinné týmy hledat páry. Kdo má nejlepší paměť a najde nejvíce párů, vyhrává.

2) Vánoční šarády

Šarády jsou klasikou, která nikdy nezklame. Připravte si seznam vánočních filmů, písní nebo tradičních činností a nechte jednotlivé hráče, aby je bez slov předvedli ostatním. Smích je zaručen, když teta Jana ztvárňuje „Jingle Bells“ nebo děda Josef se snaží naznačit „Vánoční koledu“.

3) Vánoční hádanka

Vymyslete nebo vyhledejte na internetu seznam vánočních hádanek. Můžete je přečíst nahlas a nechat rodinu tipovat, nebo je napsat na lístečky a každý si může vytáhnout svou otázku. Hádanky mohou být jednoduché pro děti i složitější pro dospělé. Kdo uhodne nejvíce hádanek, může dostat malý dárek.

4) Vánoční bingo

Bingo je další hrou, která se snadno přizpůsobí vánočnímu tématu. Vytvořte bingo karty s obrázky vánočních předmětů nebo činností a nechte někoho tahat a vyvolávat obrázky. Kdo první zakřičí „Bingo!“ po vyplnění řady, vyhrává. Tato hra je skvělá pro hráče všech věkových kategorií.

5) Vánoční kostýmový běh

Proč si trochu nezazávodit? Každý účastník si vybere vánoční kostým – Santa, sob, sněhulák, anděl… – a připraví se na závod. Můžete vymyslet různé disciplíny, jako je běh s vánočním zvonečkem nebo štafeta s balením dárků. Nejenže se skvěle pobavíte, ale i se trochu protáhnete.

6) Vánoční kuchařská soutěž

Kdo z rodiny upeče nejlepší vánoční cukroví? Připravte si ingredience a nechte každého, aby připravil svou specialitu. Poté může celá rodina ochutnávat a hlasovat pro vítěze. Tato hra je nejen zábavná, ale i chutná!

7) Vánoční kvíz

Vytvořte si seznam otázek týkajících se Vánoc – historie, tradice, vánoční písně a filmy. Můžete hrát individuálně nebo tvořit týmy a soutěžit, kdo má nejvíce vánočních znalostí. Tato hra je skvělá pro rozšíření obzorů a zároveň pro zábavu.

Vánoce jsou ideální doba pro to, abychom se zastavili, strávili čas s našimi nejbližšími a užili si společné chvíle plné radosti a smíchu. Tyto hry jsou skvělým způsobem, jak oživit sváteční večery, zapojit všechny členy rodiny a vytvořit nové vzpomínky, na které budou všichni s láskou vzpomínat po celý následující rok. Užijte si hry a nezapomeňte, že nejdůležitější není vyhrát, ale bavit se.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: