08. ledna 2019
Kategorie: Zdraví

7 zaručených tipů, jak správně pečovat o suchou pokožku

Máte tak suchou kůži, že si připadáte jako v těsném krunýři, který co nevidět praskne? Možná jen nedodržujete základní pravidla správné péče. Začnete-li se jimi řídit, vaše pokožka bude pružnější a zdravější na pohled. Pnutí, svědění a praskání budou matnou vzpomínkou!

1. Nezanedbávejte pravidelné čištění

Při výběru přípravků pro čištění pleti buďte obezřetní a pečlivě si přečtěte složení. Čištění by mělo probíhat pravidelně, ale na druhou stranu není nutné pokožku vystavovat přílišnému působení vody – ta kůži paradoxně vysušuje. Sáhněte po krémech s jemným složením, případně olejích s hydratačním efektem.

2. Používejte vhodnou kosmetiku

Suchá pokožka nevyžaduje pouze čištění, ale především promazávání kvalitním krémem. Čemu byste se rozhodně měli vyhnout, jsou přípravky s obsahem alkoholu a parabenů. Zvolte speciální kosmetiku na suchou pokožku, která je ke kůži šetrná a zároveň ji dodává potřebné živiny a podporuje tvorbu přirozených procesů. Podle předních dermatologů je dobrou volbou francouzská kosmetika Atoderm od BIODERMY.

3. Peeling jen občas a s rozumem

I procedura jako peeling může suché pokožce prospět, protože se odstraní odumřelé buňky a šupinky, čímž vznikne prostor pro tvorbu nových. Ale nepřehánějte to, kůru si dopřejte jen jednou či dvakrát za měsíc.

4. Nahraďte koupání sprchováním

Hodinová koupel v horké vaně je neskutečně příjemná záležitost, ale věřte, že vaší kůži nijak neprospívá. Naopak podporuje vysušování, a proto je lepší se sprchovat. Lázeň omezte a nezapomeňte si do ní vždy přidat koupelnový olejíček.

5. Pořiďte si sprchový gel pro suchou pokožku

Obyčejná mýdla a sprchové gely nabourávají přirozenou obranyschopnost pokožky. Narušují ochrannou vrstvu, která se sice opět vytvoří, ale postupně se ztenčuje. Co s tím? Řešení je jednoduché – namísto běžných prostředků používejte vysoce výživný sprchový olej pro suchou a podrážděnou pokožku. I ten najdete v produktové řadě Atoderm od BIODERMY.

6. Dodržujte pitný režim

Kůže vyžaduje intenzivní hydrataci, která by měla probíhat zvenčí (pomocí vhodně zvolené kosmetiky) i zevnitř. A není nic jednoduššího, než dbát na průběžné doplňování tekutin. Optimální množství závisí na mnoha faktorech, ale obecně se doporučuje cca 2 – 3 litry vody. Naopak se snažte vyhnout nadměrné konzumaci nápojů s obsahem kofeinu – ve větší míře napomáhají k dehydrataci.

7. Udržujte si doma optimální vlhkost vzduchu

Dehydratovat vás může i dlouhodobý pobyt v prostředí se suchým vzduchem. K nepříjemným pocitům dochází především v zimě, když jsou místnosti přetopené a málo se větrá. Nezapomeňte, že optimální vlhkost se pohybuje kolem 40 – 60 %. V tomto směru je velmi účinným pomocníkem tzv. zvlhčovač.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: