17. března 2021
Kategorie: Lifestyle

Chyby při použití make-upu, díky nimž budete vypadáte neupraveně

Make-up nám pomáhá odhalit naše atraktivní rysy a skrýt naše nedokonalosti. Z tohoto důvodu je důležité vědět, jak jej správně aplikovat a jak používat správné množství a správný produkt podle typu a tónu pleti. To znamená, že máme sklon dělat určité chyby, díky nimž můžeme vypadat úplně jinak, než jsme zamýšleli.

Nepříprava pokožky před použitím make-upu

Dobrý make-up začíná ještě před aplikací jakéhokoli produktu. Nejprve musíte pokožku vyčistit a vyvážit, abyste odstranili jakékoli zbytky a vyčistili póry. Pak je čas na základní vrstvu. Podkladové barvy nejen pomáhají vašemu makeupu vydržet celou noc, ale mohou se také hodit pro skrytí malých skvrn.

Musíte pouze aplikovat základní nátěr na dobře zvlhčenou pokožku, aby se vaše vrásky zjemnily, zmenšily se póry a pokožka vypadala hladší.

Nepoužívejte štětec k nanášení podkladu

Použití prstů k nanesení podkladu může vést k nechtěnému zviditelnění ohraničení. Kromě toho to není příliš hygienické. Místo toho vám volba kartáče pomůže minimalizovat množství produktu, které používáte, a dosáhne úhlednějšího efektu na vaši pokožku.

Při provádění tohoto kroku musíte být opatrní, protože se jedná o produkt, který dodává jednotný tón vaší pleti a bude základní vrstvou pro zbytek vašeho makeupu. Například velká vrstva základ způsobí, že budete vypadat, jako byste měli „masku“. Může dokonce zapadnout do jemných linek a vrásek a zvýraznit je.

T – zóna

Podklad, korektory a matující pudr jsou navrženy tak, aby vaše T zóna (čelo, nos a brada) byla bez lesku nebo aby si upravila make-up. Ale pokud jsou použity k jinému účelu nebo nejsou použity správným způsobem, sníží jas vaší pleti a nedají vám ten dobře odpočinutý vzhled. Navíc zvýrazní všechny vrásky na pokožce.

Tyto typy produktů se obvykle doporučují pro mastnou pleť a měly by se aplikovat pouze na T-zónu. Pokud máte suchou nebo normální pleť, je lepší se jim vyhnout a kontrolovat mastnotu pomocí dobré rutiny péče o pleť, ne pomocí makeupových produktů.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: