30. června 2020
Kategorie: PR Tipy

Dovolená s dětmi v ČR: kam se vydat a co vidět?

Jezdili jste dosud jen na dovolené do zahraničí a hledáte inspiraci, kam se podívat, aby si dovolenou užila celá rodina? Nabízíme vám několik tipů na zajímavé destinace. Zahrnují krásná města s historickou tradicí, vodní plochy ke koupání i sportu, ale také něco pro malé i velké intelektuály, kteří raději zapojují hlavičky, než svaly.

Olomouc

Vyrazte do nejkrásnějšího města na Moravě a nudit se rozhodně nebudete. Zejména pokud máte doma malé zvídavce. Tamní Pevnost poznání je oblíbeným cílem rodin s dětmi. Jedná se o univerzitní projekt Přírodovědecké fakulty, který skrze jednoduché instalace přináší srozumitelnou formou průběh některých přírodních jevů. Nechybí ani planetárium v kupoli Pevnosti. Za návštěvu stojí také tamní Vlastivědné muzeum s bohatou zásobou exponátů ze všech přírodovědných i historických odvětví. Děti milují také ekocentrum Sluňákov s přírodní galerií, kouzelnými expozicemi v prostoru a možností narazit i na zvířata. Olomouc disponuje slušnou zoo, možností koupání v přírodě i v bazénu a pokud dorazíte ve správnou dobu, můžete navštívit i kukuřičné bludiště.

Tábor a okolí

Povodí řeky Lužnice nabízí vyžití aktivním rodinám. Hojná síť cyklostezek není nic proti vodáckým dobrodružstvím na půjčené lodičce nebo raftu. Pobavíte se v celoročně funkčním muzeu Skřítkov, kde se můžete dozvědět o historii, typologii a jiných datech, které se týkají skřítků.

I v Táboře najdete zoo a v nedaleké Kamenici nad Lipou můžete navštívit tamní zábavní park pro děti. Jmenuje se Fábula a nabízí zábavu pro malé i velké, pro bystré hlavičky, malé princezny, dobrodruhy i dobrodružky, umělce i zvířecí mazly. Z Fábuly nemusíte udělat ani jeden krok, pokud vám vyhládne: navštivte fábulí hostinec s bohatým teplým bufetem.

Pelhřimovsko

Napadlo by vás jet do Pelhřimova? Možná ani ne; kromě staré průpovídky z filmu Vesničko má, středisková, o něm lidé moc nevědí. Avšak i toto městečko má co nabídnout o dovolené s dětmi v ČR. Víte ale třeba i to, že se Pelhřimov nazývá městem kuriozit? Na jeho náměstí najdete nejmenší sochu T. G. Masaryka. Ve městě najdete také kupříkladu Muzeum rekordů a kuriozit, v jehož parku s obřími rekvizitami si můžete dát svačinku. V Muzeu strašidel se taky rodinka na nějakou dobu dokáže zabavit.

Dolní Morava

Maličkou vísku najdete poblíž Kralického Sněžníku a její dominantou je Stezka v oblacích, jedna z prvních a nejdelších v tuzemsku; dlouhá dřevěná “chodecká” dráha, z jejíhož vrcholu se vám dostane nádherného výhledu po krajině. Vedle turistických tras mezi chráněnými rostlinami můžete navštívit i několik atrakcí vhodných pro výlety s dětmi, například vodní park, pískový svět nebo lanové centrum.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: