21. března 2022
Kategorie: PR Tipy

Dřevěné brikety – jisté palivo v nejisté době

V posledních měsících prudce narostla cena za energie v domácnostech. Než však začnete panikařit, bude dobré, když se zaměříte na dostupné možnosti, které nezruinují vaši peněženku. Na následujících řádcích vám tak dáme zaručené rady a tipy na to, jak můžete ušetřit za topení v této nelehké době. Čtěte a inspirujte se s námi!

Čím můžeme topit v domácnosti, abychom ušetřili nějakou tu korunu navíc?

Na trhu je v dnešní době velké množství různých druhů otopů. Jaké topivo tedy vybrat, abychom ušetřili náš rodinný rozpočet? Skvělou volbou budou dřevěné brikety. Mají hned několik výhod. Jsou dobře dostupné a dále mají vyšší výhřevnost, než je tomu u klasického palivového dřeva. Také jsou dobře skladné a v neposlední řadě i tzv. udržitelné. Topit s nimi můžete v krbech, ale i v kamnech nebo v kotli. Co se týče ceny, zadejte si do vyhledávače: dřevěné brikety akce, budete mile překvapeni! Jestli-že stále váháte, proč o dřevěných briketách uvažovat, čtěte dále!

Z jakého materiálu jsou vyrobené dřevěné brikety a jak je můžeme skladovat?

Dřevěné brikety se skládají ze směsi pilin z tvrdého a měkkého dřeva. Poslouží tedy jako plnohodnotná náhrada za běžné dřevo na topení. Navíc mají i vyšší výhřevnost, jsou cenově dostupné a v neposlední řadě i skvěle skladné. Dodavatelé je nabízí v praktických krycích fóliích. Celou paletu pak můžete snadno schovat i pod menším přístřeškem nebo je zkrátka a dobře pouze překrýt plachtou. Dřevěné brikety pak mohou mít i nejrůznější tvar. Velmi se osvědčily především válečkové kousky, které lze pohodlně vrstvit na sebe.

A co ekologie?

Dřevěné brikety mají tu výhodu, že jsou také ekologické. Jestli-že tedy fandíte udržitelnému způsobu života, bude toto topivo dobrým řešením i pro vaši domácnost. Při spalování dřevěných briket totiž vzniká pouze malé množství kouře. Výsledný popílek pak skvěle zužitkujete i dále na vaší zahradě nebo ve vašich květináčích. Popel totiž může posloužit jako hnojivo pro kytky a stromy. Dřevěné brikety jsou pak i dobře dostupné v našich končinách. Nemusí tak cestovat přes několik států.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: