27. února 2024
Kategorie: PR Tipy

Jak správně zabalit zásilku?

Správně zabalit zásilku není jen tak. Špatně zabalený balík vám přepravní společnost nejenže může odmítnout převzít do přepravy, ale také se během ní může poškodit. Dobrou zprávou je, že zvolíme-li k balení kvalitní, a především k tomu určený materiál, je úspěch přímo zaručen. Jaké existují možnosti?

Obálky, poštovní krabice, tašky či balicí papír. Všechny tyto produkty slouží k balení zásilek. To, jaký zvolíme, primárně závisí na velikosti a materiálu předmětu, který hodláme svěřit přepravní společnosti a odeslat. Pojďme si proto jednotlivé balicí produkty představit o něco podrobněji.

Dopisní obálky

Dopisy, papírové dokumenty, ale i menší dárkové předměty či drobný textil se posílají v zalepených obálkách. Těch na trhu existuje hned několik druhů. Dělí se podle velikosti a materiálu na obálky dopisní, kartonové, bublinkové a plastové. Běžné psaní, faktura či jiný dokument patří do klasické obálky dopisní neboli poštovní. Ty se dělí na obálky plné a s okénkem na adresu příjemce. Tyto obálky jsou k dispozici v několika rozměrech (C4, C5, C6). Někdejší obálky, které se před lepením musely namáčet či přímo olizovat, nahradily ty se samolepicím proužkem.

Kartonové obálky

K bezpečné přepravě knih a většího množství dokumentů slouží odolné obálky kartonové vyrobené z pevné lepenky. I ty jsou k mání v několika rozměrech – C5, B5, A4, AC a další. Nejodolnější jsou obálky z vlnité lepenky schopné odolat roztržení i zprohýbání přepravovaného obsahu.

Bublinkové a protinárazové

Drobné předměty a textil můžete poslat v obálce bublinkové, jejíž vnitřek je tvořen vzduchově odpruženou bublinkovou folií, která i velmi křehké zboží ochrání nejenom před nárazy a následným rozbitím, ale také před nežádoucí vlhkostí. Ekologičtější variantou bublinkové obálky je pak papírová protinárazová s vnitřní výstelkou z papíru řezaného jako plástev.

Plastové poštovní obálky

Konkurentem bublinkových obálek jsou ty plastové, které se ukazují jako praktický a bezpečný obalový materiál pro zboží různého charakteru, ať již se jedná o textil, šperky stejně jako klasické papírové dokumenty a časopisy. Jsou totiž vyrobené z neprůhledného LDPE plastu. Ten je nejenže velmi pevný a odolný, ale také září různými barvami, které jsou zárukou diskrétní přepravy.

Poštovní krabice

Velké oblibě se stále těší klasické poštovní krabice. Ty jsou na trhu k sehnání v různých rozměrech a většinou v rozloženém stavu. Jejich složení je ale otázkou pár vteřin. Dále se kartonové krabice dělí podle síly, a to na třívrstvé a pětivrstvé. Nejpevnější, nejodolnější a s nejvyšší nosností jsou ty pětivrstvé. Na e-shopu obalykredo.cz jsou k sehnání i speciální kartonové krabice na knihy, tiskoviny a textil stejně jako krabice na víno.

Izolepy

Bohužel obálky či papírová poštovní krabice k zabalení zásilky nestačí. Každou krabici je ještě zapotřebí dobře zalepit. K tomu slouží lepicí pásky. I těch na trhu existuje celá řada druhů. Pro uzavírání kartonových krabic jsou ideální buď lepicí pásky balicí neboli izolepy, nebo jejich ekologické varianty v podobě pásek papírových.

Barevné a potištěné

Pokud chcete vaši zásilku nějakým způsobem odlišit, mohou vám posloužit pásky barevné, které rovněž slouží k označování zboží na paletách. Rádi byste na lepicí pásce logo vaší firmy? Ani tento požadavek nemusí zůstat nevyslyšen. V tomto případě se vám nabízejí lepicí pásky potištěné.

PVC a zpevněné lepicí pásky

Velmi odolné a k tomu i barevné, to jsou lepicí pásky z PVC, ideální pro profesionální lepení. Odolávající proti protržení, vysoce přilnavá a pevná. Věřte, že balík zalepený touto pásku se opravdu hned tak nerozlepí. Stejnou službu vám poskytnou i pásky zpevněné.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: