lapac_hmyzu
26. září 2016
Kategorie: Jak vyrobit

Jak vyrobit domácí lapač hmyzu?

Hmyzí škůdci dokážou pořádně potrápit a to nejen v domácnostech, ale i na našich zahradách. V dnešní době existuje velké množství prostředků pro jejich hubení, ať už jde o likvidaci pomocí pouhé plácačky, chemických insekticidů nebo moderních elektrických lapačů na hmyz. Problém hubení hmyzu často spočívá v opakovaném návratu nezvaných návštěvníků a zvláště pak v případě různých insekticidů i narůstajících nákladů s tím spojených.

Pokud vynaložíte trochu svého času lze si jednoduchý a účinný lapač hmyzu vyrobit. K výrobě nám postačí obyčejná PET lahev a kousek izolepy.

Postup je následující:

Uřízneme horní část plastové lahve, kde se nachází její hrdlo viz náhledový obrázek označený písmenem B. Dejte pozor, ať neseříznete lahev příliš vysoko. Tedy ať je dosaženo maximální šířky lahve. Uříznutou horní část vložíme zpátky hrdlem dolů a po okrajích připevníme izolepou. Nakonec do takto připravené nádoby nalijeme aktivní látku. Případně můžeme na krajích vytvořit otvory, kterými protáhneme provázek na pověšení.

lapac_hmyzu

Podomácku vyrobený lapač funguje na stejném principu jako jiné lapače. Aktivní látka funguje jako lákadlo a zároveň i jako prostředek pro samotné hubení. Aktivní látkou může být obyčejná oslazená voda nebo silně naředěná ovocná šťáva. Přilákaný hmyz,  který nenajde cestu zpět, utone. Můžete však experimentovat a přidat do aktivní látky další přípravky. Například trochu insekticidu, aby byl hmyz usmrcen okamžitě nebo aromatické látky, které přilákají více hmyzu. Fantazii se meze nekladou pokud Vás obléhají mravenci, můžete udělat nízkou variantu ze dna. I když nejvíce tento lapač oceníte na zahradě, lze jej v případě vhodné náplně použít i ve verandách či předsíních.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: