26. července 2023
Kategorie: Gastronomie

Osvěžující letní lahůdka: Lehký pohár z řeckého jogurtu a jahod

Letní období nám přináší nejen sluneční paprsky, ale také chutě a vůně svěžích, ovocných dobrot. Mezi oblíbené letní pochoutky patří bezpochyby i lehký pohár z řeckého jogurtu a jahod, který spojuje vynikající chuť s osvěžujícím zážitkem. Připravte si jednoduchý a zdravý recept, který potěší nejen vaše chuťové buňky, ale i vaše tělo. Pojďme se společně ponořit do světa chutí, inspirace a jednoduchosti.

Základní suroviny

  • lahodný řecký jogurt
  • jahody
  • med nebo javorový sirup
  • vanilkový extrakt pro dochucení
  • čerstvé lístky máty na ozdobu

Příprava jogurtového pyré

Prvním krokem je připravit lahodné jogurtové pyré, které bude tvořit základ našeho poháru. Jahody omyjte, zbavte je stopek a vložte do mixéru společně s lžící medu nebo javorového sirupu. Přidejte pár kapek vanilkového extraktu a mixujte do hladkého pyré.

Sestavení lehkého poháru

S jogurtovým pyré hotovým máme základní stavební prvek pro náš lehký pohár. Nyní je na čase jej sestavit. V malých sklenicích nebo pohárech začněte vrstvit střídavě jogurtové pyré a řecký jogurt. Pokračujte ve vrstvení, dokud nedosáhnete vrcholu. Na závěr ozdobte pohár čerstvými jahodami a lístky máty, které dodají našemu dezertu dokonalý vzhled.

Nyní přichází ten nejlepší okamžik – ochutnat náš lehký pohár z řeckého jogurtu a jahod! Každá lžička je sladká, osvěžující a jemně voní vanilkou a mátou. Díky vysokému obsahu bílkovin v řeckém jogurtu a vitamínů v jahodách si můžete dezert vychutnat naplno bez výčitek.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: