04. ledna 2024
Kategorie: Bydlení

Praktické tipy, jak zbavit vaši domácnost chlupů od domácích mazlíčků

Zaplavila pohovku armádu chlupů od vašeho domácího mazlíčka? Než se pustíte do bitvy s chlupy vašich čtyřnohých přátel, přečtěte si tyto praktické tipy a triky, jak udržet vaši domácnost co nejčistší.

Chlupy od domácích mazlíčků mohou být pro mnohé z nás během domácích prací nekonečným zdrojem frustrace. Ale nebojte, není vše ztraceno! Existuje několik osvědčených metod, jak udržet vaše obydlí bez chlupů, aniž byste museli svého čtyřnohého kamaráda omezovat na jednu místnost nebo – nebesa chraň – venku. Pojďme se podívat na několik tipů, jak na to.

Pravidelné česání: Základ úspěchu

Základem prevence je pravidelné česání vašeho mazlíčka. Tím odstraníte volné chlupy přímo u zdroje, než se dostanou na váš nábytek a podlahy. Pro kočky a psy existují speciální kartáče, které dokážou chytit i ty nejjemnější chloupky. Česání vnímejte jako společnou aktivitu – vaše zvíře to bude milovat a vy ušetříte čas při úklidu.

Investice do dobrého vysavače

Pokud máte doma zvíře, obyčejný vysavač to nezvládne. Investujte do modelu, který je speciálně určený pro domácnosti s mazlíčky. Tyto vysavače mají obvykle silnější sací výkon a speciální nástavce na odstranění zvířecích chlupů. A nezapomeňte na pravidelné čištění a výměnu filtrů, aby váš vysavač pracoval vždy na maximum.

Lepící válečky a gumové rukavice

Pro rychlé očištění oblečení nebo nábytku jsou lepící válečky neocenitelným pomocníkem. Jednoduše přejedete po povrchu a chlupy se lepí jako magnet. Alternativou mohou být gumové rukavice – stačí si je navléct, navlhčit a přejíždět rukou po látkách. Chlupy se budou sbíhat do chomáčků, které pak snadno odstraníte.

Pravidelný úklid je alfa a omega

I když se to může zdát jako Sisyfův úkol, pravidelný úklid je nezbytný. Zametání, vytírání a vysávání by mělo být na denním pořádku. Nezapomínejte na méně přístupná místa, jako jsou rohy místností nebo pod nábytkem, kde se chlupy rády hromadí.

Nábytkové potahy a deky

Pokud máte doma mazlíčka, který miluje pohovku nebo postel stejně jako vy, investice do snímatelných a snadno pratelných potahů se vám vyplatí. Jednoduše je sundáte, hodíte do pračky a máte hotovo. Navíc můžete mít několik sad, takže výměna bude hračka.

Dieta a doplňky stravy

Ano, i strava vašeho mazlíčka může ovlivnit množství chlupů, které ztrácí. Kvalitní krmivo s vyváženým množstvím omega-3 a omega-6 mastných kyselin může podpořit zdraví kůže a srsti a tím snížit línání. Poraďte se se svým veterinářem o nejlepší volbě krmiva pro vašeho mazlíčka.

Pamatujte, že žádný z těchto tipů není univerzální řešení a nejlepších výsledků dosáhnete jejich kombinací. A i když se zdá, že boj s chlupy je nekonečný, s těmito triky to bude o něco snazší. A co víc, váš domov bude příjemnější nejen pro vás, ale i pro vaše čtyřnohé spolubydlící.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: