13. září 2019
Kategorie: Jak vyrobit

Jak vyrobit sliz?

Pokud máte děti, jistě jste se nevyhnuli jejich dotazu: „Koupíte mi sliz? Všichni už ho mají.“ Sliz je fenomén dnešní doby dětského světa a kdo ho nemá, jakoby nebyl. Je pravdou, že ho dětem můžete koupit a mít vše bez starostí, ovšem to rozhodně není taková zábava. Sliz si můžete doma vyrobit se svými dětmi z běžných ingrediencí, které jistě máte doma. Užijete si zábavu a barvu i konzistenci slizu si zvolíte podle sebe.

Postup č.1

Variant, jak vyrobit sliz existuje hned několik, tato je nejjednodušší.

Co budete potřebovat?

Základem většiny slizů je tekuté lepidlo Herkules, dále budete potřebovat potravinářské barvivo nebo třpytky (ty se hodí u každého postupu), vodu a jedlou sodu.

Jak postupovat?

V misce smíchejte dvě lžíce Herkulesu a lžíci a jednu lžíci vody a dobře promíchejte. V této chvíli se ještě nic neděje. Přidejte do směsi třetinu kávové lžičky a teprve v této chvíli začne hmota měnit svou konzistenci. Směs začne houstnout, přidejte barvu nebo třpytky, záleží na vás, jak bude váš sliz vypadat. V této chvíli můžete sliz hníst v ruce, stejně klasické těsto. Pokud bude sliz hrubý, přidejte trochu gelu na holení. Sliz je hotový.

Postup č.2

Druhý tip, jak vytvořit sliz patří mezi nejlevnější.

Co budete potřebovat?

K výrobě slizu vám postačí obyčejný kondicionér a kukuřičný škrob.

Jak postupovat?

V misce smíchejte šálek kukuřičného škrobu s jedním šálkem kondicionéru a míchejte. Konzistence po chvíli začne připomínat sliz. Přidejte barvivo nebo třpytky a propracujte rukou. Po chvíli je sliz na světě.

Postup č.3

Ani třetí tip není příliš pracný nebo nákladný.

Co budete potřebovat?

Obyčejný hustý šampón a zubní pasta vám postačí k výrobě slizu.

Jak postupovat?

Do misky dejte dvě lžíce šampónu a přidejte půl lžíce zubní pasty. Důkladně míchejte minimálně jednu minutu. Přidejte potravinářské barvivo nebo třpytky a uložte alespoň na jednu hodinu do mrazáku. Zmrzlý sliz párkrát promněte v ruce a zábava může začít.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: