27. dubna 2020
Kategorie: PR Tipy

Koberce a běhouny do celého bytu: Kam se hodí který?

Ačkoliv máme dnes spoustu jiných možností než koberce, existují vinylové podlahy, PVC podlahy, linoleum či parkety, koberce mají stále své nezastupitelné místo. Jsou teplé a příjemně se po nich chodí. Poradíme vám, které se do jaké místnosti konkrétně hodí.

Dříve bylo běžné dávat do všech místností koberce v metráži přes celou podlahu. Dnes je pomalu nahrazují jiné podlahové krytiny, nicméně v každé domácnosti byste našli aspoň jeden koberec. Když ne v metráži, tak kusový.

Do obývacího pokoje zkuste perské či orientální koberce

Obývací pokoj je místem, které by mělo být zařízeno nejen prakticky, ale i designově a nadčasově. Tuto roli zvládnou bez problémů zastat perské či orientální koberce. Z módy jen tak nevyjdou, a navíc jsou vysoce kvalitní. Ceny luxusních vlněných koberců tohoto druhu se často pohybují i v desetitisících, ale svou hodnotu neztrácí. V rodině se budou předávat jako rodinné dědictví, nebo je nakonec prodáte.

Do ložnice před postel se hodí kusové koberce

Co by vám bylo příjemnější? Stoupnout ráno na studenou podlahu nebo vylézt z postele a nohama spočinout na měkkém koberci? Zřejmě druhá varianta. Proto si tolik lidí do ložnice pořizuje kusové koberce. Kobereček se hodí před postel nebo pod celou postel. Prodávají se i kulaté kusové koberce, na těch postel vypadá skvěle.

Do dětského pokoje patří koberec se silnicemi

Do dětského pokoje koberce každopádně patří. Děti potřebují teplo od země, až si budou na podlaze hrát. Za zmínku stojí přímo hrací dětské koberce, které slouží jako deska na hru „Člověče, nezlob se“ nebo jako celé město se silnicemi.

Na schody a do chodby patří běhouny

V chodbách bývají často kachličky a ty jsou obzvlášť studené. Natáhněte na ně běhouny a při každém příchodu domů se budete cítit jako filmová hvězda přicházející po červeném koberci. Běhouny vypadají skvěle také na schodišti, jen dejte pozor na správnou šířku. Vyrábějí se s šířkou již od 60 cm.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: