11. srpna 2022
Kategorie: PR Tipy

6 ideálních profesí pro nomády a cestovatele

Rádi byste cestování povýšili ze záliby na životní styl? Ke štěstí vám stačí karavan, notebook a notná dávka odhodlání a odvahy. Čím přesně se na cestách můžete živit?

1. Textař

Copywriter, editor, korektor apod. Jestliže se orientujete v pravopisu a gramatice, můžete se vrhnout na opravu cizích textů. Pokud navíc disponujete uměleckým střevem, začněte s tvorbou textů vlastních.

2. Překladatel

Máte talent na jazyky? Překládání by pro vás mohla být jasná volba. Jako překladateli se vám bude snáz začínat v agentuře, která vám práci zprostředkuje. Vy tak máte možnost buď překládat texty, tlumočit, nebo vést online jazykové lekce.

3. Fotograf

Cestovat, fotit, upravovat fotky a následně je posílat klientovi nebo prodávat fotobankám – to je přece naprostý dream job. Zachycení nádherné přírody a divé zvěře nebo série hlučících davů ve velkých městech nikdy neomrzí.

4. Online lektor jógy

Baví vás točit videa a pohybové aktivity typu jóga máte v malíku? Rozprostřete si podložku u jezera nebo na pláži a svou flow zaznamenejte. Video doplňte zvukovou nahrávkou se cvičebními instrukcemi, příjemnou hudbou a rázem máte našlápnuto k tomu, stát se novou vlogovou star.

5. Virtuální asistent

Práce virtuálního asistenta je v posledních letech v rozkvětu. Jednoduše můžete lidem pomoci udělat pořádek v kalendáři, sjednat schůzky nebo za ně vyřizovat e-maily. K této pozici stačí nebát se komunikace s lidmi a libovat si v organizování.

6. Online marketingový specialista

V dnešní době není problém se vzdělávat, v jakémkoliv oboru chcete, a navíc to zvládnete online. Existuje množství kurzů a materiálů, které vás naplní znalostmi, jež můžete předávat dál. Online marketing je důležitou součástí podnikání a vy na svých cestách můžete malým i větším firmám pomoci s plněním jejich záměrů.

K vykonávání těchto profesí vám postačí kvalitní notebook, chytrý telefon a neomezená data. A pokud se bojíte, že byste se neuživili, nebo byste si od práce na počítači chtěli odpočinout – vždy si můžete přilepšit brigádou v místním městě třeba na stavbě nebo ve vesnici na farmě. Tak seberte odvahu a vydejte se na nejkrásnější trip svého života.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: