29. září 2020
Kategorie: PR Tipy

Kokosový olej je vynikající nejen na kůži a vlasy, ale i zuby

Kokosový olej je jedním z nejbohatších zdrojů nasycených tuků na světě. Má vysoký obsah kyseliny laurové, o které se ví, že zabíjí houby, viry a škodlivé bakterie v těle. A nejenom v těle, ale také v ústech. Tam pomáhá bojovat proti zkaženému dechu, zubnímu kazu i onemocněním dásní.

Kokosový olej najdete i ve složení některých zubních past, obzvlášť těch, co slibují bělicí účinek. Na zuby ho ovšem můžete aplikovat také přímo, pořiďte si rovnou kokosový olej v kelímku.

Oil pulling aneb převalování oleje v ústech

Tzv. oil pulling se do češtiny překládá jako převalování oleje v ústech a jedná se o starý ájurvédský rituál, který se provádí již více než 3000 let. Spočívá v tom, že vezmete polévkovou lžíci oleje, vložíte ji do úst a převalujete na jazyku aspoň pár minut, jako kdybyste si vyplachovali pusu ústní vodou. Lékaři doporučují tuto proceduru provádět hned ráno na lačno a poté si ústa pořádně vypláchnout vodou a zuby si vyčistit.

Kokosový olej pro bělení zubů i odstranění bakterií

Jaké pozitivní účinky oil pulling má? Začínají už v samotných ústech. Zabíjí bakterie, tím pádem snižuje zápach z úst. Také je vynikající prevencí proti zánětu a krvácení dásní. Dokáže dokonce eliminovat zubní plak, takže budete mít méně kazů. A možná jste slyšeli i o tom, že toxiny v ústech mají vliv i na zbytek těla. Ústní bakterie souvisí třeba s nevolnostmi a onemocněními jater.

Velmi často se mluví také o efektu kokosového oleje na bělení zubů. Už dlouhá léta se přidává do past s bělicím účinkem. Vašim zubům určitě neuškodí, nicméně je třeba podotknout, že pokud toužíte po výrazné změně odstínu své zubní skloviny, nepomohou vám žádné doma využívané bělicí pasty ani kokosový olej, vždy je lepší vydat se k zubaři a podstoupit odborné ošetření.

Domácí pasta s kokosovým olejem

Jestliže vám není příliš příjemné válení oleje v puse, využijte ho na vytvoření domácí kokosové zubní pasty. Zahřejte 0,5 hrnku kokosového oleje, aby byl tekutý, přidejte 2 lžíce jedlé sody a 10-20 kapek skořicového éterického oleje či máty peprné, vše promíchejte a máte hotovo. Nechte směs ztuhnout a pak si můžete užívat pozitivních účinků kokosového oleje na vaši dutinu ústní.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: