26. dubna 2021
Kategorie: PR Tipy

Kvalitní zahradní nábytek pro vaši zahradu

Letní sezóna klepe na dveře a blíží se čas vytáhnout zahradní nábytek, lehátka a slunečníky. Pokud ale váš současný nábytek dosluhuje, jaký byste si měli vybrat místo něj?

Odpověď je zároveň jednoduchá i složitá. Nábytek by měl být kvalitní, aby vám vydržel několik zim, bytelný, aby přežil i nálet dětí nebo korpulentnější návštěvu a odolný, abyste stejnou otázku nemuseli řešit znovu hned po prvních letních deštích a silnějším větru.

Jak ale takový nábytek poznat?

Pokud bude váš zahradní nábytek schovaný například pod zastřešenou pergolou, můžete sáhnout i po méně odolných variantách z banánového listu, ratanu nebo choulostivějšího dřeva. Konkrétně zahradní ratanový nábytek má mnoho variant a designů a je jedním z materiálů, který je stále moderní a in.

Otevřená terasa, nebo přímo otevřené prostranství si ale žádá odolnější provedení, aby odolalo slunci, dešti, prachu a pylu. Tady je vhodnější sáhnout například po bambusu, tvrdém dřevě nebo umělém ratanu.

Zahradní nábytek je součást vašeho domova a jako sedačka ve vašem obývacím pokoji dodává styl vašemu interiéru, stejně tak i zahradní nábytek dodá šmrnc vaší zahradě nebo terase.

V tomto případě se nevyplatí příliš šetřit, protože i když je luxusní zahradní nábytek poněkud dražší, je o to kvalitnější a vy pak nemusíte investovat rok co rok do nové sestavy.

Musíte také zvážit, k jakému účelu bude zahradní nábytek sloužit. Měl by to být jídelní set pro ranní snídaně na zahradě, nebo vás zaujaly spíše zahradní sedací soupravy, díky kterým svůj obývací pokoj přenesete ven, na čerstvý vzduch? I sebelepší zahradní nábytek bude nevyužívaný, pokud od začátku špatně odhadnete účel, ke kterému by měl sloužit.

Kvalita navíc není jediné kritérium, podle které zahradní nábytek vybírat. Vekou roli hraje také pohodlí. Vyberete-li si křesílka, ze kterých vás už po hodině sezení budou bolet záda, nikdy se z nich nestane nábytek, který budete s radostí využívat celou letní sezónu.

Nebojte se tedy sáhnout ani po variantě, kterou je exkluzivní zahradní nábytek. Je totiž navrhován špičkovými designéry a jejich cílem je zajistit nejen, aby byl módní a z kvalitního materiálu, ale také ergonomický a poskytoval svému majiteli maximální možné pohodlí.

Půjdete-li cestou kvality, budete si vybírat zahradní nábytek, který vám bude sloužit dlouhá léta. Dejte sbohem levným náhražkám z hobbymarketů a vyberte si nestárnoucí kousky, které se stanou po mnoho let vašimi letními společníky.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: